Yaşam

Kral Charles ve Kraliçe Camilla, Liverpool’da 2023 Eurovision Sahnesini Açıyor

İngiliz Sovereign 3.Charles ve eşi Camilla, geçtiğimiz gün İngiltere’nin Liverpool kentinde düzenlenecek Eurovision yarışmasının yapılacağı mekanı ziyaret etti. Kral ve kraliçe, önümüzdeki ay yapılacak olan 2023 Eurovision Şarkı Yarışması için sahneyi açtı.

Dünyanın en büyük müzik etkinliklerinden biri olan Eurovision Müzik Yarışması’nın bu yıl 67.’si düzenleniyor.

2022 yılında İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen müzik yarışmasının birincisi ‘Stefania’ şarkısını seslendiren Ukrayna temsilcisi Kalush (Kalush) Orkestrası oldu. Ancak Ukrayna Rusya ile savaş halinde olduğu için bu yılki yarış İngiltere’nin Liverpool kentinde yapılıyor.

Kral Charles III ve Kraliçe Camilla, 1998’den bu yana ilk kez İngiltere’de düzenlenen Eurovision’u kutlamak için arenaya gitti.

Merakla beklenen şarkı yarışması, 9 ve 11 Mayıs’ta yapılacak yarı finallerin ardından 13 Mayıs 2023’te yapılacak finalle sona erecek.

37 ülkeden sanatçının ağırlanacağı Eurovision 2023 Şarkı Yarışması, Liverpool Arena’da yapılacak.

Yarışmadan birkaç gün önce taç giyme töreni yapılacak olan Kral Charles ve Kraliçe Camilla, sahnede onları izleyen kalabalığın kendisinden geriye saymasının ardından sahnenin ışıklı zemin ve duvarlarını hareketlendiren bir düğmeye bastı.

Kral ve kraliçe, bu yılki Eurovision’da İngiltere’yi temsil edecek olan müzisyen Mae Müller ile bir görüşme gerçekleştirdi.

“Baskı yok,” dedi Camilla heyecanlı müzisyene. Kral Charles 3 ise “İlgiyle izleyeceğiz, destekleyeceğiz” sözleriyle 13 Mayıs’ta yapılacak final programını izlerken kendisine destek vereceğini söyledi.

Kral Charles ve eşi, ülkelerini temsil edecek olan sanatçıyla sadece tanışıp sohbet etmediler.

İkili, Ukraynalı müzisyen Julia Sanina ile bir süre sohbet etti. Ayrıca Ted Lasso oyuncusu Hannah Waddingham ve BBC Radio 2 yorumcusu Rylan taşralı Scott Mills gibi Eurovision yarışmacılarının sunucularıyla da zaman geçirdi.

İkili, 25 yıl aradan sonra ilk kez İngiltere’de yapılacak olan yarış öncesi yaptıkları ziyarette Blue Peter ev sahipleriyle tanıştırıldı.

Kral ve kraliçeye, taç giyme töreni şerefine kendi altın Mavi Peter rozetleri verildi.

Bahis hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Yorumlara git…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu