Haber

Tasmasız ve Ağızlıksız Gezdirilen Pitbull Cinsi Köpek Yürüyüş Yapan Kadına Saldırdı

Aydın Söke’de parkta yürüyüş yapan Semra Çağlıyan Kara isimli kadına tasmasız ve ağızlıksız gezdirilen Pitbull cinsi köpek saldırdı. Saldırıda kolundan iki kere ısırılan Semra Çağlıyan Kara, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Kara “köpek damarımı koparabilirdi, boğazıma saldırabilirdi. Yetkililerin buna bir çözüm bulması gerekiyor” dedi.

Pitbull Terrier, Japanese Tosa; Hayvanları Koruma Kanunu’na nazaran, üretimi, sahiplendirilmesi, Türkiye’yi girişi, satışı ve reklamının yapılması, takas edilmesi, sergilenmesi ve hediye dilmesi yasak olan köpek türleri arasında bulunuyor.

Aydın Söke’de parkta yürüyüş yapmaya çıkan Semra Çağlıyan Kara isimli bayana tasmasız ve ağızlıksız dolaşan Pitbull cinsi bir köpek saldırdı ve ağır yaraladı. Olay, 15 Kasım’da Reis Mustafa Ersoy sokak üzerinde bulunan parkta meydana geldi. Sahipleri tarafından tasmasız ve ağızlıksız olarak parkta dolaştırılan Pitbull cinsi köpek, akşam saat 21.25 sıralarında Semra Çağlıyan Kara’ya saldırdı.

“O AN ÖLEBİLİRDİM”

Köpeğin sahipleri tarafından kurtarılan Kara, kaldırıldığı Söke Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.  Kolundan yaralanan ve parmakları parçalanan Kara, tedavi sonrasında savcılığa giderek cürüm duyurusunda bulundu. Kara yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Salı günü parkta yürüyüş yaparken Pitbull sahibinin sorumsuzluğu yüzünden köpek saldırısına uğradım ve kolum parçalandı. Allahtan damarımı koparmadı, boğazıma saldırabilirdi. O an ölebilirdim, sahibinin yardımıyla hayatta kaldım, kurtarıldım ambulans geldi ve hastaneye götürüldüm. Yetkililerin buna bir tahlil bulması gerekiyor. Psikolojim bozuldu, uyuyamıyorum. Yetkililerin buna bir tahlil bulmasını istiyorum. Ortalık sokak köpekleri, hür dolaştırılan Pitbullar ve sahiplerin sorumsuzluğuyla dolu. Buna bir tahlil bulunsun istiyorum yetkililerden. İsteğim bu, can güvenliğimiz yok köpekler yüzünden.”

Görüntü dökümü: Semra Çağlıyan Kara’ya köpeğin saldırdığı anların güvenlik kamera imgeleri ve Semra Çağlıyan Kara hücum ve tedavi sonrasında yaptığı açıklama.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu