Haber

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı Yapacak! Bakan Koca Detayları Açıkladı

Sağlık Bakanlığı’na 85 bin yeni işçi alınacağı geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Bu alımla ilgili açıklamaları ise Bakan Koca toplumsal medya hesaplarından yaptı. Pekala bu açıklamalar neler? Birinci etapta kaç kişi alınacak? Alımlar ne vakit olacak? İşte ayrıntılar.

Bakan Koca Açıklama Yaptı

85 bin işçi alınacağının duyurulması üzerine herkes merakla yapılacak açıklamaları bekliyordu. Birinci açıklama Sıhhat Bakanı Koca’dan geldi. Bakan Koca açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

‘31.183’ü sözleşmeli personel, 11.317’si daima emekçi olmak üzere, 85.000 yeni çalışma arkadaşından birinci etapta 42.500’ünün alımı için dün Başvuru Kılavuzları İŞKUR’a, tarih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM’ye gönderildi. Hepimize hayırlı olsun.’

Personel Alımı Ne Vakit?

Bakan Koca yaptığı açıklamalarda müracaat kılavuzlarının hazır olduğunu belirtti. İşçi alımının ne vakit yapılacağı ve müracaat koşulları ise bu kılavuzlar yayınlandığı vakit aşikâr olacak.

Doğrudan Atama Olacak mı?

Bakan Koca yaptığı açıklamalarda bu atamaların direkt yapılacağını, mülakat yapılmayacağını belirtmişti. Ayrıyeten birinci etaptaki atamadan sonra ikinci etabın vakit kaybetmeden hayata geçirileceğini de duyurmuştu.

Başka Atama Olacak mı?

Bakan Koca, 85 bin işçi alımının akabinde kurum içi alımların da duyurulacağını belirtmişti. Kurum içi ve açıktan alınacak kontratlı kişi sayısı ise yaklaşık 5 bin. Bu alımla ilgili duyurunun ise en geç Ocak ayında yapılacağı duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu