Haber

Sinan Oğan’dan gözlerin çevrildiği iddialı çıkış: Kararı verdiğimizde o tarafı kazanırız

Türkiye’de milletvekilliği seçimleri sandık başında biterken Pazar günü tamamlandı ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tipte kaldı. Birinci tipte Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yakın takipçisi Kemal Kılıçdaroğlu’nun birkaç puan önündeydi.

BÜYÜK BİR SÜRPRİZE İMZA VERDİ

Seçimin en büyük sürprizi ise yüzde 5,17 oyla ATA İttifakı Başkan Adayı Sinan Oğan’ın seçimden ayrılması oldu. İkinci tıpta yarışamayacak olan Oğan’a destek adayı merakla bekleniyor.

“DESTEKLEDİĞİMİZ TARAFLARA KAZANACAĞIZ”

Gözler ATA İttifakı’ndan yapılan açıklamaya çevrilirken Oğan, CNN’e konuştu. İstişarelerinin 1-2 daha devam edeceğini belirten Oğan, “İstişare sonucunda karar vereceğiz. Ve bu kararı aldığımızda o tarafı kazanacağız. Erdoğan da olabilir, Kılıçdaroğlu da olabilir, bizim bir sözümüz yok. net karar.”

BAŞKAN KONUŞMACI: İTTİFAKIMIZ DAHA YAKIN

Millet İttifakı’nın Ogan ile temas halinde olduğu iddia edilirken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da bugün bir açıklama yaptı. Kalın, “Oğan’la bir görüşme olmadı. Ancak Sinan Bey’in tezlerini düşündüğünüzde onun konumunun Cumhur İttifakı’na daha yakın olduğunu biliyorum” dedi. söz konusu.

ortakoy-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu