Haber

Hollanda’da siyasi partiler hükümeti İran’a “yaptırım” çağrısında bulundu

Hollanda’da 10 siyasi partinin ortak bildirisinde hükümet, “İran’a yaptırım” çağrısında bulundu.

De Volkskrant gazetesinde yayınlanan açıklamada, Hollanda hükümetinden “protestoculara destek vermesi” ve “Devrim Muhafızlarını terör listesine alması” istendi.

Hollanda parlamentosundaki 10 partinin grup liderleri tarafından hazırlanan açıklamada, protestolara müdahalesi ve insan hakları ihlalleri nedeniyle İran’a yaptırım uygulanması gerektiği belirtildi.

“İran insan haklarını yok sayıyor” ve “Ülkemizdeki İranlılar rejim tarafından tehdit ediliyor.” Açıklamada, rejimin Hollanda ve Avrupa Birliği’nde (AB) yaşayan vatandaşlarına gözdağı verdiği belirtildi.

Açıklamada, “İran kozmik insan hakları ilkelerine aykırı hareket ediyor ve askeri faaliyetleriyle uluslararası barış ve güvenliği tehdit ediyor” denildi. ve hem Hollanda’dan hem de AB’den daha fazla baskı talep etti.

devrim muhafızları

Açıklamada, ABD’nin yaptığı gibi AB’nin de “rejimin bel kemiği olan Devrim Muhafızlarını terör listesine alması gerektiği” belirtildi. Hollanda’nın bunun için AB kurumlarına teklifte bulunabileceği kaydedildi.

Yaptırımların etkili olabilmesi için Rus oligarklarına olduğu gibi İran rejiminin desteklediği halka karşı da bireysel yaptırımlar uygulanabileceğine işaret edilen açıklamada, “İran’ın anlaşmazlığı kırmasına yardım eden ülkelere de odaklanmalıyız. yaptırımlar.” terimi yer aldı.

Açıklamada, ABD ve diğer Batılı ülkelerle birlikte hareket edilerek İran yönetimine daha fazla diplomatik baskı uygulanması çağrısında bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu