Haber

Dilovası Tavşancı’da kazı çalışmaları başladı

Dilovası Tavşancıl Mahallesi’ndeki rezerv alanının ilk etabında 24,6 hektarlık arazinin kamulaştırması tamamlandı ve çalışmalara başlandı.

Kocaeli’nin son zamanlarının en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Cedit’te çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte Dilovası Tavşancıl Mahallesi’ndeki rezerv alanla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Projenin ilk etabında 24,6 hektarlık bir alanın kamulaştırması tamamlandı ve şirket çalışmalara başladı.

24,6 hektar arazi kamulaştırıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dilovası Tavşancı Mahallesi kentsel dönüşüm projesi için tüm çalışmalarını tamamladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel gelişim ve dönüşüm alanı ilan edilen ve derhal kamulaştırma kararı alınan 488,41 hektarlık alanın 1’inci etabının 24,6 hektarı kamulaştırıldı. Yapım imalat ihalesi TOKİ tarafından 17 Ağustos 2022 tarihinde yapıldı.

KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İhaleyi kazanan Endam Yapı A.Ş. yer firmaya teslim edildi. Şantiye mobilizasyon çalışmaları ve proje seviyesinde imar yollarının açılması için hafriyat çalışmalarına başlandı. Dilovası Tavşancı Mahallesi kentsel dönüşüm 1. etap çalışmaları kapsamında 651 konut, 12 dükkan ve 1 cami yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu