Ekonomi

BİM CEO’su Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifa etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli Enflasyonun etkisiyle oluşan fahiş fiyatlardan zincir mağazaları sorumlu tutan , sattığı ürünlere zam yapan zincir mağazaların FETÖ ile araştırılmasını önerdi. Bu açıklamaların ardından Gıda Perakendecileri Derneği Lideri ve BİM CEO’su Galip Aykaç, “Bu binanın temel taşına dikili bir ağacı olmayanlar bize bakın, ‘O olmayanlar’ demeyin. Bir tane dikilmiş ağaca sahip olmayın, bunu size ve bize yakıştırın. Ahlaksızlar, sana karşı kabalar. O zaman senin ses tonunda cevap vereceğimi biliyorsun.”

MHP’DEN SERT TEPKİLER

“SINIFINIZ OLUŞTURDUĞUNUZ KÖŞEBAŞLARI”

MHP Genel Lideri Bahçeli’nin hakkında “vatansever, davasının pervasız yiğitleri” gibi ifadeler kullandığı ve tahliyesi için büyük çaba sarf ettiği suç örgütünün liderliğinden tutuklanan Kürşad Yılmaz, BİM Yönetimi’ne şunları söyledi: Yönetim Kurulu Üyesi Galip Aykaç, “Sizi ve güvendiğiniz herkesi uyarıyorum, hepinize tüm güçlerimizle söylüyorum, tuttuğunuz köşeler mezarınız olacak. Bu sokakları sahipsiz sanmayın” diye tehdit etti.

GIDA PERAKENDECİLERİ DERNEĞİ YÖNETİCİSİ GÖREVİNDEN İSTİFA EDİLMİŞTİ

BİM CEO’su Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Aykaç’ın GPD’den istifasına ilişkin yaptığı açıklama şöyle: “Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı tarafından gündeme getirilen suçlama ve eleştiriler neticesinde Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa kararı aldığımı belirtmek isterim. Basın ve sosyal medya.

“İTİBAR FAALİYETLERİNİN ZARAR GÖRMESİ ÜLKE EKONOMİSİNE ZARAR VERİYOR”

49 yıllık mesleki tecrübemle hem tüketicilerimize hem de departmanımıza ağır gelen bu enflasyon döneminde her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Ancak hem 30 Kasım 2022’de yaptığım açıklama sonrasında hem de öncesinde medya ve sosyal medyadaki bazı kasıtlı itibar zedeleme çabalarının hem kendime hem sektöre hem de ülke ekonomisine büyük zararlar verdiğini görüyorum. Bilinmesini isterim ki Gıda Perakendecileri Derneği’nin hiçbir siyasi yapılanma ile alakası yoktur ve yaptığım açıklamaların hiçbiri işini hakkıyla yapan medya ve basın mensuplarına yönelik değildir.

“AMACIM HİÇBİR ZAMAN BAHÇELİ’Yİ BOZMAK OLMADI”

Gündeme getirilen spekülasyonların ardından Sayın Devlet Bahçeli’nin hassasiyet göstermesini üzüntüyle izledim. Niyetim asla onu gücendirmek değildi. Lütfen alınma.

“GİTME KARARI ALDIĞIMI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM”

Yaklaşık bir ay sonra (Ocak 2023) yapılacak Olağan Genel Kurul’da tüzüğümüzdeki iki dönem kuralı gereği görevim sona erecektir. Bu süreçte yaşanan son gelişmeleri de göz önünde bulundurarak derneğimizin üyelerine herhangi bir zarar vermemek adına, izninizle mevcut görevimden bir ay önce istifa etme kararı aldığımı sizlerle paylaşmak isterim.

“LIVELY İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”

ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.’nin maalesef basına intikal eden dilekçesindeki talep ve içerikle bu kararın hiçbir ilgisi olmadığını özellikle belirtmek isterim. Benden sonra başkanlığı devralacak arkadaşımıza başarılar diliyor, kıyasıya bir rekabet içerisinde tüketicilerimize kaliteli ve uygun fiyatlı eserler sunmak için var gücümle çalışmaya devam edeceğimi beyan ederim.”

HİSSE FİYATLARI DÜŞTÜ

Aykaç’ın MHP ile polemiği BİM hisselerine darbe vurdu. 7 Kasım’da 146 TL ile zirve yapan BİM hisseleri bugün yaşanan tartışmanın ardından yüzde 5’in üzerinde düşüşle 123 liradan işlem gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu