İş

Yozgatlı esnaf gönül verdiği takımı şampiyon olana kadar çayı 1 liradan satacak

Yozgat’ta çay ocağı işletmecisi Tuncay Özentürk, gönül verdiği ve desteklediği takımı ligde şampiyon olana kadar kentte 3 lira 50 kuruş olan çayı, 1 liradan satmaya başladı.

Bölgesel Amatör Lig 6. Grupta 19 puan ile ikinci sırada yer alan ve şampiyonluk mücadelesi veren Yozgat Belediyesi Bozokspor’un istekli taraftarı Tuncay Özentürk, işlettiği çay ocağında ekibi şampiyon olana kadar çayları 3 lira 50 kuruştan 1 liraya indirdi. Esnaf Özentürk’ün başlattığı bu kampanya, taraftarları olduğu kadar hal binası içerisindeki esnafı da mutlu etti.

Yozgat’ta 10 yıldır çay ocağı işleten tıpkı vakitte Bozoklular Taraftarlar Derneği Lideri olarak vazife yapan Özentürk, taraftarlar kümesi ile dönem başından itibaren kadrolarını hem iç saha maçlarında hem de deplasman maçlarında destekleyerek yalnız bırakmıyor.

Özentürk, “Yozgat’ta çay ocağı işletmecisiyim, tıpkı vakitte Bozoklular Taraftarlar Derneği Lideriyim. Grubumuz Yozgat Belediyesi Bozokspor şampiyonluğa hakikat adım adım ilerliyor. Dönem başından beri çok hoş bir ivme yakaladı. Biz de esnaf olarak hem de taraftarlar olarak nasıl bir katkıda bulunabiliriz diye düşündük. Bozokspor şampiyon olana kadar kendi çay ocağımda bütün Yozgat halkına ve taraftarlarımıza çayları 1 liradan satmaya karar verdim. Öbür çay ocaklarında 3 lira 50 kuruştan satılıyor. Kadromuz şampiyon olana kadar burada çaylar 1 lira” dedi.

İç saha ve dış sahada takımlarını yalnız bırakmadıklarını da söyleyen Özüntürk, “Takımımızı sonuna kadar destekleyeceğiz. Karanlıkta bile gölgen olacağız sloganıyla yola çıktık. İçeride ve dışarıda elimizden geleni yapıyoruz. Biz ekibimizin maddi ve manevi arkasındayız” dedi.

Yozgat Belediyesi Hal ve İş Merkezinde esnaf Gökhan Kalabalık ise, “Burada iş yerimiz var. Bu çay ocağında çayın 1 lira olduğunu duyduk. Buraya geliyoruz kahvaltımızı yapıp çayımızı içiyoruz. Öbür yerlerde çay 3 lira 50 kuruş burası çok uygun. Çayın 1 lira olması bizim için uygun oldu, memnun olduk. Biz de ekibimize şampiyonluk yolunda muvaffakiyetler diliyoruz” sözlerine yer verdi. – YOZGAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu