Haber

Yağmur Ergün, Serbest Dalış Dünya Kupası’nda Türkiye rekoru kırdı

İSTANBUL,

Serbest Dalış Dünya Kupası’nın 5. gününde milli atlet Yağmur Ergün, sabit ağırlık finsiz disiplininde 58 metre performansıyla Türkiye rekoru kırdı. Bu reyting ile Ergün, Şahika Ercümen için Türkiye rekoru kırdı.

Mısır’ın Şarm El-Şeyh kentinde düzenlenen Serbest Dalış Dünya Kupası, 16 ülkeden 30 sporcunun katılımıyla devam ediyor. Organizasyonun 5. gününde Yağmur Ergün, serbest dalışın en zor branşı olarak bilinen sabit ağırlık finless disiplininde 58 metre dalışıyla Şahika Ercümen’in Türkiye rekorunu kırdı. Organizasyonda bugüne kadar en yüksek dereceyi elde eden milli sporcu, branşında birinci oldu.

2023 yılında serbest dalış yarışlarına başlayan Yağmur Ergün, Salon Türkiye Şampiyonası’ndaki ilk rekorunu Mayıs 2023’te kırdı. Bu rekor, Ergün’ün bu yıl kırdığı ikinci Türkiye rekoru oldu.

Rekorun ardından duygularını sosyal medya hesabından paylaşan milli sporcu, “Çok mutluyum. Havuzdan sonra Mısır’da düzenlenen Serbest Dalış Dünya Kupası’nda derinlikte sabit ağırlık paletsiz branşta Türkiye rekoru kırdım.

2 aylık hazırlık sürecimde yanımda olan ve bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu