Haber

Konya, Akşehir’in ağını yeniliyor

KONYA (İĞFA)Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kentin altyapı ihtiyaçlarını belirli bir plan ve program çerçevesinde karşıladıklarını belirtti.

İlimizin alt yapısını güçlendirmek amacıyla Akşehir ilçemizde ömrünü tamamlayan boruları yenileriyle değiştirdiklerini belirten Önder Altay, “128. -kilometre etüdü.Akşehir’in su şebekesini yenilediğimiz çalışmalarımız için yer yer sünek ve polietilen, geçişlerde ise çelik borular yapıyoruz.Bu doğrultuda 500 metreküp kapasiteli su deposu inşaatına da başlamış bulunmaktayız. metre. Sürdürülebilir, sağlıklı ve uzun ömürlü, günümüz kurallarına uygun altyapı hizmetlerinin Konya sathına yaygınlaştırılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Bu ortada Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün yüzde 11’lik fiziki tamamlanma oranına ulaştığı “Akşehir İlçesi Su Şebekesi İyileştirme Projesi” de Avrupa Birliği ve Dünya Bankası tarafından finanse edilecek yatırımlar arasında yer alıyor. Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRIT) kapsamında.

2024 yılında tamamlanması planlanan su şebekesi iyileştirme çalışması 4 milyon 480 bin 666 dolara mal olacak ve bu maliyet Avrupa Birliği fonlarından karşılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu