Haber

Tayvan şiddetli tayfuna hazırlanıyor

Tayvan, 4 yıl sonra yeniden şiddetli olması beklenen tayfuna hazırlanıyor. Haikui isimli tayfunun bugün adanın doğusunda başlayıp batıya doğru ilerleyerek 6 Eylül’e kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen bugün ülkenin yerel yönetimleri ve acil durum yetkilileriyle bir araya geldi. Tayvan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Merkezi Meteoroloji İdaresi, Haikui Tayfunu için kara tayfunu uyarısı yayınladı. Bu tayfunun Tayvan’a inen ve dört yıl içinde adadan geçen ilk tayfun olacağı ve gelecekte de devam edeceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki çarşamba gününe kadar “Tayvan genelinde şiddetli yağış bekleniyor ve kıyı kesimlerde rüzgar ve dalgaların giderek artması bekleniyor” denildi.

EĞİTİM DURDURULDU, İŞYERLERİ ÇALIŞANLARA İZİN VERDİ

Açıklamada, ülkenin bazı illerinde eğitime ara verildiği ve işyerlerinin çalışanlarına izin verdiği belirtilerek, “Cumhurbaşkanı bazı ilçe ve illerde eğitime ara verildiğini ve işyerlerinin çalışanlarına izin verdiğini duyurdu. Cumhurbaşkanımız bu tayfunun şiddetle yaklaştığını ve yoğunluğunun giderek arttığını bir kez daha herkese hatırlattı.” ” denildi.

Ing-wen, “Bunu hafife almamalıyız. Tüm birimler uyanık olmalı ve merkezi ve yerel yönetimler tayfunları önlemek için birlikte çalışmalı.” dedi.

sahinbeyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu