Haber

Şile’de öldürülen taksici son yolculuğuna uğurlandı

Şile’de aracında yaşamını yitiren 47 yaşındaki taksi şoförü Osman Karaca, son yolculuğuna uğurlandı.

Ümraniye’de kendisine ait TDB 56 plakalı takside seyir halinde olan Osman Karaca (47), arkadaşlarına Ümraniye Tepeüstü’ndeki bir otobüs durağından yabancı yolcu aldığını ve Şile’ye gitmekte olduğunu söyledi. Daha sonra Karaca’dan haber alamayan ailesi durumu polis ekiplerine bildirerek kayıp başvurusunda bulundu. Olayla ilgili çalışma yapan ekipler, Osman Karaca’yı Şile Sofular Köyü’nde bindiği takside ölü buldu. Karaca’nın cenazesi, Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi.

Osman Karaca için öğle saatlerinde Ümraniye’deki Hz.Ali Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Karaca’nın ailesinin taziyelerini kabul ettiği cenazeye Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Hüseyin Duman ve taksici arkadaşları katıldı. Dualar ve hayır duaları alındı. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Hekimbaşı Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildi.

“CAN GÜVENLİĞİMİZ İÇİN KABİNLİ ARAÇ İSTİYORUZ” Cenaze törenine katılan Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, “Bu birinci, ikinci, üçüncü, beşinci, onuncu değil. Yüksek sesle haykırıyoruz. Öncelikle can güvenliğimiz için ne siyah taksi ne de turkuaz taksi.” Kabinli araç olarak kabin olmazsa olmazımız. Hırsız gelir döver, hırsız gelir çalar. Bu tür manyaklar da cebimizdeki üç kuruş için gelip bizi öldürüyor. Acıtıyor. Yeter artık diyoruz” dedi. “MESLEKİ ZAFER ARKADAŞIM”

Taksici Bülent Yıldız, “Mükemmel bir insan. Kimseyle işi olmayan, sorunsuz örnek gösterilebilecek taksicilerdendi. Ama vahşice öldürüldü. Kabinli araba istiyoruz” dedi. . Hırsız canımızı alır, hırsız paramızı alır. 50 bin farklı şeyle karşılaşırız. O benim gözümde bir katildi. Benim gözümde meslek şehididir dostum. Bir kuruşa ortak olan, tek başına bir bardak çay içmeyen, yemeğini paylaşan mükemmel bir arkadaşımızdı.”

caybasihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu