Haber

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Muharrem’de vatandaşlara aşure ikram etti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ile birlikte Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikram etti.

Muharrem ayı münasebetiyle Şahinbey ilçesinde farklı noktalarda vatandaşlara aşure ikramı yapan Şahinbey Belediyesi, aşure ikramına aralıksız devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ile birlikte Suburcu Caddesi’nde vatandaşlara aşure ikram etti.

“Her gün aşure ikram ediyoruz”

Muharrem’de vatandaşlarla bir araya gelerek aşure ikramında bulunan Tahmazoğlu, “AK Parti Milletvekilimiz Derya Bakbak ile birlikte Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunduk. Her yıl aşure ikramında bulunuyoruz. Şahinbey ilçemizde muhtelif noktalarda vatandaşlar.Muharrem ayı bizim kutsal aylarımızdan biridir.Mucize bu ayda olmuştur.Hem sevinci hem hüznü olan bir aydır.Hasan Efendimizin acısını hissettiğimiz bir aydayız. ve Hüseyin Kerbela’da şehit edilmiştir. Muharrem ayında ibadet ve oruç tutmanın fazileti büyüktür. Adını da Muharrem’in 10. gününden almaktadır. Aşure, her biri insanın ağzına gelen 27 çeşit malzemeyi içinde barındıran bir lezzettir. kendine has lezzeti ve özellikleriyle ön plana çıkıyor. Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunuyoruz. Muharrem ayı boyunca ilçemizin farklı noktalarında dağıtımlarımız devam edecektir.” – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu