Haber

Muratpaşa Belediyesi Öğrencilere Ücretsiz Yemek Desteği Verdi

Muratpaşa Belediyesi’nin ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bir adet sağlıklı ve ücretsiz yemek desteği sağlayan ‘okul menüsü’ programı devam ediyor. Belediye Başkanı Ümit Uysal, her gün 700 öğrencinin yemeklerinin evlerine teslim edildiğini belirterek, “Bu kolay bir şey değil. Ama çocuklarımız için her şeye değer.”

Muratpaşa Belediyesi tarafından geçen yıl Aralık ayında başlatılan ve öncelikle belediyeden sosyal yardım alan ve almaya devam eden ailelerin ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklarına yönelik okul menüsü programı devam ediyor. Belediyenin aşevi tarafından hazırlanan yiyecekler gruplar halinde tek tek konutlara dağıtılıyor. İlk etapta 303 çocukla başlayan sosyal yardım projesi, bu yıl sayıyı yaklaşık 700 çocuğa çıkardı. Beslenme menüsünde sandviçler, meyve suyu ve kuruyemişler yer almaktadır.

Başkan Uysal, aşevinde hazırlanan yemekleri incelerken, çocuklara da kendi elleriyle sandviçler hazırladı. Önder Uysal, talebe bağlı olarak günlük dağıtımın 800’e kadar çıkabileceğini belirtti. Kalori stabilitesi diyetisyenler tarafından belirlenen okul menüsüne ilişkin Önder Uysal, “Okul menü uygulamamız geçen yıldan bu yana devam ediyor. Çocuklarımız yatağa aç gitmesin. Okula giden öğrencilerimiz beslenme sorunu yaşamasınlar” dedi. “

Güçlü ve yeterli kaloriyle hazırlanan yemeklerin dağıtımının çok zorlu bir süreç olduğunu belirten Önder Uysal, “Zor bir operasyon. Her gün 700 evi dolaşıp yemek menülerini bırakmak kolay bir şey değil. Ama çocuklarımız için her şeye değer. Hiçbir çocuğumuz yoksulluk çekmesin. Her türlü eşitsizlikten kaçınılmalıdır.” Sorunu bir nebze olsun hafifletebilirsek ne mutlu bize” dedi.

haber-cayiralan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu