Haber

BÜYÜKÇEKMECE’DE SAKİNLERDEN ‘YÖNETİMİ BIRAKIN’ PROTESTOSU

BÜYÜKÇEKMECE’de yer alan iddiaya göre, aidatların artması nedeniyle site sakinleri, görevli site yönetiminin terk etmesini istedi. 806 daireden oluşan sitede şu anda görev başında olan idare, görevinden vazgeçmek istemedi. Bunun üzerine site sakinleri mahkemeye başvurarak olağanüstü genel kurul kararı aldı. Akşam saatlerinde site sakinleri, yönetimin görevden alınmasını talep ederek, tencere tavalarla protesto etti. İddiaya göre, yeni yönetim ile eski yönetim arasında çıkan tartışmada yeni yönetimin göreve gelmesini isteyen bir kişi darp edildi. Site sakinlerinin 2 ay önce yönetimi protesto ettiği öğrenildi.

Site yönetim kurulu başkanı Selçuk İtimat, “Kararınız varsa yönetimi size devredeceğiz dedik. Ancak bize herhangi bir mahkeme kararı göstermediler” dedi. Site yöneticisi olarak atandığını söyleyen Bekir Ören, “Kat mülkiyeti kanunundan doğan haklarımızı kullanarak olağanüstü genel kurul kararı uyguladık ve bu karar sonucunda oy çokluğu ile başkan seçildim. Seçimi kabul etmediklerini belirttiler.Daha önce mahkeme kararı ile kayyum talebinde bulunduk.Mahkeme beni müdür olarak atamama karar verdi.Yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen görevi devralamadık. Yönetimden gelen görev.” dedi.

“5-6 KİŞİYLE SAVAŞIYORDUM”

Site yönetiminden darp edildiğini söyleyen Murat Çelik, “Bugün mahkeme kararıyla 1 hafta 10 günlüğüne yönetime gittik. Bu konuyu istişare ettik ve nasıl ilerleyeceğimizi konuşmaya gittik. Bekir Ören ile gittik farklı bir durumla karşılaştık. Bu durumda tamamen kavga için toplandılar ve hakaretler ve bağırmalar sonucunda hep birlikte üzerime çöktüler. 5-6 kişi tarafından darp edildim” dedi.

“MAHKEME TARAFINDAN BENİ MÜDÜR OLARAK ATANMIŞ BİLE 1 AYDIR GÖREVDEN HİÇ ÇIKMIYORUZ”

Site sakinlerinin seçtiği yeni site yönetim başkanı olduğunu iddia eden Bekir Ören, “Son dönemde tüm kat malikleri şikayet etse de yönetim ciddi bir sorun çıkarıyor. Kat mülkiyeti kanunundan doğan haklarımızı kullanıyoruz. İnanılmaz bir genel kurul kararı uyguladık ve bu karar sonucunda toplantının çoğunluğunu sağlayarak lider seçildim.Seçimi kabul etmediklerini söylediler.Mahkeme kararı ile kayyum istedik. Mahkeme beni müdür olarak atamasına rağmen yaklaşık bir ay geçmesine rağmen idareden görevi devralamadık.Eski yönetim dediğimiz arkadaşlarımızı ziyarete çay içmeye gittik. idare dönemi.ama başka şeylerle görüştük.birkaç arkadaşı oraya sakladılar.sohbet sırasında çayımızın yarısını içmememize rağmen arkadaşlar bir yerden çıkıp bize saldırdılar.sonra biz savunmaya çalıştık kendimizi. Bu süreç nedeniyle karakolda kovuşturma sürüyor” dedi.

“İLETİM İÇİN KOMUTANLIK İSTİYORUZ” Site sakinlerinden Kader Akbaş, “Yeni yönetimi destekliyoruz. Yeni yönetimin göreve başlamasını istiyoruz, engellemesinler. Sitede kim karşı çıkarsa çıksın. , Tehdit var, akın var. Eşyaları zarar gördü, arabaları çizildi. Biz ‘Etkinlik için kolluk kuvvetlerine istiyoruz. Kendilerinden başka yönetici kabul etmezler. Yönetici atandığında ya yumruklarıyla devirirler ya da tehdit ederler. O yüzden burada kimse yönetici olmak istemiyor, cesaret edemiyorlar” dedi.

“MÜZİK YAPIP YÖNETİMİ DAVA ALMAYA ÇALIŞIYORLAR”Site Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Güven, “806 dairelik bir sitede oturuyoruz. Mahkeme kararı var mı diye sorduk. Baktık yokmuş. mahkeme kararı bize herhangi bir şekilde mahkeme kararı vermediler mahkeme kararı ibraz etmedikleri için yönetim kurulu karar defterlerine el koymaya çalıştı bu hem site idaresi hem de kooperatif idaresi el koymaya çalıştılar .İzin vermedik.Kararı gösterin bize.Kararınız varsa kanunsuz işlem yapmayız.Kararınız varsa yönetimi size devredeceğiz dedik ama göstermediler. bize herhangi bir mahkeme kararı.şahsi bir davam yok.buradaki dairenin sahipleri değiller.muhtemelen konutları sitemizde değil.10.03.2015 tarihinde yapılan genel kurul ile 2 yıllığına site başkanlığına atandım. 31 Ekim 2021 Bekir Ören’e karşı oy çokluğu ile kazandım, bu halde Bekir Ören’e verdiğim mağlubiyetin karşılığını benden almaya çalışıyor. Yöntemsiz bir biçimde buluşuyor. Yöntemsiz bir şekilde yönetime gelmeye çalışıyor. Ellerinde mahkeme kararı yokken sitede kafa karışıklığı yaratmaya ve yönetimi ele geçirmeye çalışıyorlar” dedi.

“BU İŞLEMLER ÜCRETLERİ ARTIRDIĞIMIZ ZAMAN BAŞLADI.” Selçuk Güven, aidat artışının ardından çalışmaların başladığını belirterek, “Ocak ayında genel kurul yaptık. Genel kurulda sitemizde yapılması gereken demirbaşlarla ilgili ücret zammına gittik. Bildiğiniz üzere, ülkemizdeki ekonomik şartlar her şey artıyor.Biz aidatları artırmak zorunda kaldık.Biz aidatları artırınca bu hareketler başladı.Bunu koz olarak alıp peşinden gittiler.Bana da böyle bir hazır bulunanlar listesi gönderdiler. .Sayısız geçersiz imzayla geldi.Birçok kat malikinin dilekçesi var hepsi savcılığa şikayette bulundular.Halen süreç devam ediyor.7 Mayıs’ta yaptıkları toplantı var.O toplantıyı kendileri planladılar ve kendileri gerçekleştirdiler. bizi dahil etmedi normalde kat mülkiyeti kanununa göre inanılmaz genel kurula gitmesi gereken kişi idaredir benim gitmem gereken olağanüstü bir genel kuruldur benim dışımda meclise kendileri gittiler. Akabinde genel kurul nezdinde yapmış oldukları siteye yönetici ataması ile ilgili dava bulunmaktadır. Daha sonra genel kurul yapıp site yönetimi olarak kendi avukatlarını gösterirler ve o avukat üzerinden açtıkları davayı kabul ederler. Burada hakimi, savcıyı, hukuku ve Türk adaletini kandırıyorlar. Hukuku ve mahkemeyi kandırarak aldıkları bir orta karar var. Bu karara itiraz ettik. Şu anda temyiz süreci devam ediyor. Kesin bir kararları yok. Nihai bir karar yok derken, burada darphane mahareti uygulanıyor. Şu anda site yönetim komitesinin lideriyim. Aynı zamanda sitemizin kooperatif başkanıyım” dedi.

“BU SİTEDE HİÇ ÇOK ​​KİŞİ GÖRMEDİM”

Site sakinlerinden Sevgi Orman, uzun süredir sitede yaşadığını belirterek, “800 konutluk bir sitedeyiz. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık, çok huzurlu ve keyifli. Yönetimimizden memnunuz ama ne olduysa Ocak ayından sonra oldu bu hareketler tanımadığımız insanlar mesela dün çarşıya gidiyordum baktım bir gürültü gürültü kalabalık hiç görmedim bu sitede bir çok insan var.farklı gençler hiç görmemiştim bunlar kesinlikle dışarıdan.odamızda rastgele bir saatte kapımızı çalabiliriz.işte bizim için imzalar bunlar.ve birden fazla kişiden imza topluyoruz Aidatları bir kişi indirsinler, yönetimi tasfiye etmek için kullandılar, yani acelemiz var, huzursuzuz, durum çok kötüye gidiyor, ben bu gidişatın sonunu hiç görmüyorum, herkes alsın. Mahkemelerin sonunu bekleyin, davaların sonucunu bekleyelim.”

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu