Haber

Mardin’de gazi ve şehit aileleri Ankara ve Çanakkale’yi gezdi

Mardin’in Derik ilçesinde gazi ve şehit ailelerine yönelik gezi düzenlendi.

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Evren Çakır’ın takviyeleriyle Mardin Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneğince düzenlenen aktiflikte, gazi ve şehit yakınları Ankara’da TBMM ve Anıtkabir’i gezdi.

İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durumlar Uyum Merkezi (GAMER) Lideri Hakan Kafkas’ın ağırladığı gazi ve şehit aileleri daha sonra Çanakkale’de şehitlikleri ziyaret etti.

Derik’in Üçyol mevkisinde 20 Ağustos’ta meydana gelen ölümlü kazaya müdahale edenlere freni patlayan tırın çarpması sonucu şehit olan polis memuru Yahya Ergin’in kabrini Çanakkale’de ziyaret eden aileler, şehidin annesi Ayfer Ergin’e de başsağlığı diledi.

Mardin Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Orhan Kandemir ve Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Mardin İl Başkanı Hatice Turan Kandemir, Kaymakam Çakır’a takviyelerinden ötürü teşekkür etti.

Kandemir, “Amacımız doğudan batıya gönül köprüleri kurmak, değerlerimize ecdadımıza sahip çıkmak unutmamak unutturmamak.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu