Ekonomi

KOSGEB’den 5 bin KOBİ’ye 10 milyar TL destek

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, “Ortak Finansman Desteği”Programda davet yapıldığını belirterek, 5 bin KOBİ’nin gençlere istihdam yaratacak şekilde makine teçhizat yatırımı yapması için 10 milyar liralık kaynağın kullandırılacağını duyurdu.

Bir yandan bu programın arkasında Hazine Destekli Kefalet Sistemi var.

Üst limiti 2 milyon 500 bin lira olan kredi paketi hazır

Kurt, Türkiye’nin 2023 yılında ihtiyaç duyduğu kapasiteyi artırmak ve KOBİ’lerin yatırım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kalkınma ajansları ile yürütülen programa davet edildiklerini belirtti.

Bu program çerçevesinde Türkiye’nin her bölgesindeki acentelerle birlikte imalat sektöründeki konular belirlendi. Bahsi geçen konular çerçevesinde KOBİ’ler için sıfır faiz diyebileceğimiz bir oranda 2 milyon 500 bin lira üst limitli kredi paketi hazırlıyoruz.

3 ajans ile uygulama başladı

Kurt, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) olmak üzere 3 ajansla ilk etapta Karadeniz Bölgesi’nde uygulamaya başladıklarını anlattı. , uygulamanın tüm bölgelere yayılacağını belirtti.

Yatırım noktasındaki makine teçhizatının artırılmasına destek verilecek

Kurt, programla KOSGEB’in Türkiye çapındaki kalkınma ajansları ile birlikte 5 bin KOBİ’ye yatırım noktasında makine teçhizatını artırmaları ve otomasyona geçmeleri konusunda önemli bir destek vereceğini kaydetti.

haber-piraziz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu