Haber

GÜNSEL profesyonelleri deneyimlerini öğrencilere aktaracak

KKTC (İGFA) –GÜNSEL profesyonelleri, yeni eğitim döneminde Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde “Uygulamalı Mühendislik Eğitimi”, “CAD Tasarımı”, “Araç Mekaniği ve Alt Sistemler”, “Elektrik-Elektronikte Çizim” ve “Elektrikli Araç Teknolojileri” derslerini verecek.

Benimsediği “Girişimci Üniversite” vizyonu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli ve milli arabası GÜNSEL başta olmak üzere tasarladığı ve Ar-Ge’sini yaptığı birçok projeyi hayata geçiren Yakın Doğu Üniversitesi, deneyimlerini aktarmaya devam ediyor. ülkeye büyük ivme kazandıracak bu projelerde.

Üniversite-sanayi iş birliğini bir adım öteye taşıyarak birebir kampüs oluşturan Yakın Doğu Üniversitesi, ülkenin GÜNSEL ile yürüteceği akademik süreçlerin koordinasyonu için kurduğu “Akademik Danışma Kurulu” ile bu iş birliğini kurumsallaştırdı, yüzde 100 elektrikli otomobil markası.

AKADEMİK BAŞVURU KURULU İKİ KURUM ARASINDA KÖPRÜ OLACAK

Proje, yayın, ders ve staj sayı ve kalitesini artırmak amacıyla iki kurumun ortasında kurulan “Akademik Danışma Kurulu” GÜNSEL ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin ortasında; Sanayi-akademi işbirliğini ikili olarak planlamayı ve daha etkin hale getirmeyi amaçlar. Kurul tavsiyesi doğrultusunda; GÜNSEL’in deneyimli profesyonelleri, GÜNSEL’de staj ve istihdam garantisi bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine teorik ve uygulamalı dersler de verecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt başkanlığında oluşturulan Akademik Başvuru Komisyonu; Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Bilgehan, Mühendislik Fakültesi Araştırma Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fadi Al-Turjman, Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Hüseyin Hacı, Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Sezer Kanbul ve Bilgisayar Programcılığı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Seren Başaran’dan oluşmaktadır.

GÜNSEL PROFESYONELLERİ DENEYİMLERİNİ ÖĞRENCİLERE AKTARACAK

Yeni eğitim döngüsü ile Sistem Mühendisi Muhammet Keleş “Uygulamalı Mühendislik Eğitimi”, Yaşam Modülü Grup Lideri Emre Uyar “CAD Tasarımı”, Sürüş Modülü Küme Başkanı Samet Öztürk “Araç Mekaniği ve Alt Sistemler” ve Kablo Demeti Kümesi Başkanı Pınar Öztürk “Elektrik-Elektronik” . “Çizim” ve “Elektrikli Araç Teknolojileri” dersleri verecek. GÜNSEL profesyonelleri tarafından verilen derslere ilerleyen zamanlarda yenileri eklenecektir.

kozan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu