Haber

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Mesai Vererek İstanbulluları Uyardı: 48 Saat Geçerli Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), AKOM ve AFAD’ın dün art arda yaptığı uyarıların ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan bir uyarı daha geldi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, nöbet verdi ve vatandaşlara uyarıda bulundu.

AKOM, İstanbul Valiliği ve AFAD 29 şehre ‘turuncu’, 26 şehre ise ‘sarı’ uyarı verdi. Başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi’ni zorlu bir hafta sonu bekliyor. Bu sabah başlayan yağışın Pazar akşamına kadar aralıksız yağacağı bildirilirken, Pazar sabahı rüzgar hızının saatte 125 kilometreye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Uzmanlar, köprü geçişlerinin sorun yaratabileceğine dikkat çekerek, işi olmayan vatandaşlara evde kalmaları uyarısında bulundu. Ülke genelinde 28 ille birlikte “turuncu” alarmın verildiği İstanbul’da, fırtınanın hızının bugün 75-80 km, yarın ise 100-110 km’ye ulaşacağı uyarısında bulunuldu. Yağışların öğle saatlerinden itibaren şiddetini artıracağı kaydedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Fırtına ve sağanak yağış nedeniyle alarma geçen İBB ekiplerimiz, 5 bin 45 personel, 2 bin 104 araç ve iş makinesiyle olumsuzluklara müdahale ediyor. Yağış ve fırtınanın yarın akşama kadar devam etmesi bekleniyor. “Bütün takımlarımız sahada” diye yazdı.

İşte o yazı:

eyupsultan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu