Haber

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Yunanistan’daki yangınlar ve IDEF 2023 ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, “Şu anda Yunan dostlarımız Yunanistan’daki orman yangınları ve IDEF 2023’le mücadele ediyor. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla hemen iki uçağı destek için gönderdik. Yangınla mücadele çalışmalarına büyük katkı sağlıyor. IDEF’te, Bu yıl 16.’sı düzenlenen fuara hem yerli hem de yabancı katılımcılar ve yabancı heyetlerin katılımıyla rekor kırıldı.”

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Yunanistan’da yaşanan yangınlar ve IDEF 2023’e ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Güler, “Şu anda Yunan dostlarımız orman yangınlarıyla boğuşuyor. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla hemen iki uçağı destek için gönderdik. yangın söndürme çalışmalarına büyük katkı sağlıyor.”

Güler, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF-2023’te savunma sanayii firmalarının stantlarını ziyaret etti. Bu arada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Güler, IDEF 2023 değerlendirmesinin sorulması üzerine, “Çok yoğun, büyük bir ilgi var. Biz de bundan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.”

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından yürütülen IDEF’in savunma sanayi ekosisteminde faaliyet gösteren temsilciler ile iş birliğini güçlendirmek için önemli bir platform olduğunu anlatan Güler, “Bu yıl 16’ncısı düzenlenen IDEF’te katılım rekoru kırıldı. hem yerli hem de yabancı katılımcılar ve yabancı heyetlerin.”

Kırılan rekordan duydukları memnuniyeti dile getiren Güler, “Bu durum Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği ivme ile savunma sanayimize gösterilen ilginin de bir göstergesidir.”

Yunanistan’da devam eden yangınlar ve Türkiye’nin desteğinin sorulması üzerine Bakan Güler, “Ülkelerimiz arasındaki ilişkiler normal seyrinde devam ediyor. Ülkemizi vuran depremin ardından Yunanistan’ın gösterdiği yakın ilgi bizleri memnun etti. arkadaşlar orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla hemen iki uçağımızı destek için gönderdik. Yangını söndürme çalışmaları sırasında Milli Savunma Bakanımızın büyük katkısı oldu. Başsağlığı dileklerimi ilettim.” – İSTANBUL

samsat-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu