Haber

BioNTech’in Almanya’daki üretim tesisi genişledi

Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech, Almanya’daki tesisini genişlettiğini ve tamamlanan tesise 40 milyon euro yatırım yapacağını açıkladı.

Açıklamada, kanser ve bulaşıcı hastalıklara yönelik mRNA bazlı ilaçlar için ihtiyaç duyulan plazmit DNA bileşenlerinin büyük kısmının bu tesiste üretileceği belirtildi.

“BioNTech’in bu yatırımı çok güzel bir haber”

Frankfurt’un yaklaşık 90 kilometre kuzeyindeki Marburg’daki tesisi ziyaret eden Almanya Başbakanı Olaf Scholz, BioNTech’in yatırımını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Scholz şu ifadeleri kullandı:

“Tıbbi biyoteknoloji, 21. yüzyılın kilit teknolojisidir. COVID-19 salgını, Almanya’nın inovasyon ve ilaç üretimi yeri olma yeteneğini kanıtladı. Almanya ve Avrupa, yerel değer zincirleri oluşturarak daha esnek hale geliyor. BioNTech’in bu yatırımı çok iyi haber. Bu gerçekten iyi bir haber. Geleceği görebiliyor ve hissedebiliyorsunuz.”

Almanya Başbakanı Scholz’dan yardım sözü

Almanya’daki biyoteknoloji şirketlerinin bu tıbbi fabrikaları daha hızlı açması, yeni tedaviler geliştirmesi ve geliştirdikleri ürünleri piyasaya sürmesi için daha çok şey yapılması gerektiğini vurgulayan Scholz, bilgiye daha iyi erişim sağlamak da dahil olmak üzere sağlık şirketlerinin yasal çerçevesini iyileştirmeye çalışacağını söyledi. araştırma amacı ile. .

Türk bilim insanı Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu BioNTech, 2020 yılında merkezi İsviçre’de bulunan ilaç firması Novartis’ten Marburg tesisini satın aldı.

haber-mengen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu