İş

X, LinkedIn Rakip İş Bulma Özelliğini Başlatıyor

Elon Musk, X’i (Twitter) harika bir uygulamaya dönüştürmek için hamleler yapmaya devam ediyor. Bu hedef doğrultusunda getirilmesi amaçlanan yeniliklerden biri de iş bulma ve iş ilanlarını paylaşmasağlayan bir özellikti

X’i LinkedIn’e rakip yapacak özellik ilk olarak yaz aylarında test edildi. Dev platform, bugün öne çıkıyor kullanılabilir hale getirmeye başladı.

X’in iş özelliği şimdilik yalnızca web’de kullanılabiliyor

X’in LinkedIn benzeri özelliği bugün prestijli bir şekilde kullanıma sunuldu. Kullanıcıların iş bulmasına ve patronların reklam yayınlamasına olanak tanıyan araç şu anda kullanılabilir durumda. platformun yalnızca web sürümü Üzerinden kullanılabilir. Özelliğe erişmek için buradaki bağlantıyaTıklayabilirsiniz.

Özelliği kullanmak için X hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Bundan sonra “İş Arama” başlıklı bir sayfa göreceksiniz. Burada iki bölüm var. İlk bölüme “Anahtar Kelime” denir. Bu bölümden aradığınız pozisyon Yazabilirsin. Sağ tarafta iş aradığınızı görebilirsiniz. konumsen ekle.

Arama yaptığımızda pek çok iş ilanının yayınlanmaya başladığını görüyoruz. Türkiye’den de bazı firmalar iş ilanlarını platforma ekledi. Ancak LinkedIn’deki gibi “kolay başvuru” seçeneği şimdilik görünmüyor. Yerine Üçüncü taraf sitelere yönlendiriliyorsunuz. Bu, X’in kendisine başvurmak isteyenler için bile geçerlidir. Platformun başvuru için daha kolay bir yol sağlayıp sağlamayacağını daha sonra göreceğiz.

Dünyanın dört bir yanından birçok şirketin X’in işletme özelliğine katılmaya başladığını da ekleyelim. Musk’ın kendi şirketleri X, SpaceX, Tesla ve Neuralink başta olmak üzere birçok dev şirket burada iş ilanı yayınladı.

X, LinkedIn rakibi, özelliğin mobil cihazlar için ne zaman yayınlanacağı konusunda yakındaÖzelliğin sadece bu tür sayfalarla sınırlı kalmayacağını da ekleyelim. Şirket ayrıca doğrudan platform üzerinde yer alan, profillerden erişilebilen ve gönderi olarak görünen “kartvizitleri” de test ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu