Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Giresun’da konuştu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bakın bu yollar sayesinde her yıl 13 bin vatandaşımızın hayatını kurtarıyoruz. Vatanı sevmek budur, millete hizmet budur” dedi. söz konusu.

Giresun Belediyesi’ni ziyaret eden Karaismailoğlu, Önder Aytekin Şenlikoğlu ile bir araya gelerek kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Atatürk Meydanı’nda vatandaşlarla sohbet eden Karaismailoğlu, ardından Giresun Liman Kavşağı mevkiinde halka hitap etti.

Karaismailoğlu, 21 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hayallerin hayalden gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

Hayalleri gerçekleştirmek için yola çıktıklarını ifade eden Karaismailoğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinin ülke ve millet için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

Karaismailoğlu, 21 yıldır devam eden istikrar süreci ile gelişen ve büyüyen Türkiye’nin önünün daha da açılacağını belirterek, “Onun için milletimiz kararını verecektir. bundan yıllar önce dünyanın 10 gelişmiş ekonomisi arasına girecek büyük bir Türkiye hedefiyle yoluna devam edecek.Kaos içinde yaşayan ve ne yazık ki ülkemizi farklı faaliyetlerle oyalayan ortamlara geri döneceğiz.” dedi.

Ülkenin geleceği için adım attıklarını kaydeden Karaismailoğlu, “Ülkemizin geleceğine, çocuklarımızın geleceğine yatırım yapıyoruz, ülkemiz kalkınsın, büyüsün, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıksın. Bunları konuşabilmek için mevcut barış ve güven ortamının devam etmesi gerekiyor.” sözlerini kullandı.

“Ülkemiz terörü püskürttü”

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin yıllarca büyük bedeller ödediğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizi terörle boğdular, terör belasına soktular. Ülkemizin geleceği için günlük ihtiyaçlarımızı maalesef konuşamadığımız yıllar oldu. Terörle mücadele ettik ama ne oldu sağ olsunlar.” Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesi, güçlü liderliği ve AK Parti’nin güçlü kadroları sayesinde ülkemizde terörün kökü kazınmıştır.Bugün Giresun’a yapılacak yatırımları, açılışını yapacağımız projeleri konuşuyoruz. , başlatacağımız projeler.”

Millet İttifakı’nı eleştiren Karaismailoğlu, “Dikkat ederseniz Türkiye’nin düşmanı kim olursa olsun bu ittifakı destekliyor ve onlar da açıkça destekliyor. Kazanacak. Sözü net bu, bu seçimin değeri bu.” söz konusu.

“Yılda 1 milyar litre yakıt tasarrufu sağlıyoruz”

AK Parti döneminde yapılan 29 bin kilometrelik bölünmüş yola değinen Karaismailoğlu, “Biz ne yaptık? Bakın 29 bin kilometre yol sayesinde yılda sadece 1 milyar litre akaryakıt tasarrufu yapıyoruz. 7 milyar tasarruf ediyoruz. saatlerce, sevdiklerimizle daha çok vakit geçiriyoruz. , işimizle ilgileniyoruz, gücümüzle.” dedi.

Sadece otoyol yatırımları sayesinde trafik kazalarının yüzde 82 oranında azaldığına işaret eden Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Geçen hafta tatildi, 15-20 yıl önceki bayramları hatırlayın, televizyonlarda hep ‘katliam gibi kazalar’ haberleri vardı. Bakın bugün bunların hepsi tarih oldu. yollar, hepsi tarih oldu Bakın yaptığımız bu yollar sayesinde her yıl 13 bin vatandaşımızın hayatını kurtarıyoruz. Vatan sevgisi budur, millete hizmet budur.”

Adil Karaismailoğlu, 20 yıl önce Türkiye’nin ihracatının 25 milyar dolar olduğuna işaret ederek, “Geçen ay bir ayda hallettik. Yıllık 254 milyar dolarlık ihracattan bahsediyoruz. 1 trilyon dolarlık ihracat hedefi verildi, bu yönde çalışacağız ve ona da kısa sürede ulaşacağız, kimse merak etmesin.” dedi.

Giresun’da karayollarında sadece 26 proje olduğu bilgisini veren Karaismailoğlu, bunların maliyetinin 10 milyar lira olduğunu ifade etti.

AK Parti hükümetleri döneminde Giresun’a 37 milyar liralık yatırım yapıldığının altını çizen Karaismailoğlu, bunların hepsinin Giresun’un büyümesi ve Giresunluların yaşamının kolaylaşması için olduğunu söyledi.

“Eğribel Tüneli bugün itibariyle tamamen bitti ve hizmete açıyoruz”

Eğribel Tüneli’nin bulunduğu bölgenin dünyanın en riskli yollarından biri olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Uzunluğu 5900 metre, geçen seneden beri tek tüp olarak hizmet veriyor, şimdi iki tüpü de bitirdik, tamamen bitti ama Giresun’a ve Şebinkarahisar’a da öyle bir yoğunlukla gitmemiz gerekiyor ki, 14 Mayıs’tan sonra inşallah.” rahat bir form, gösterişli. Oradan Eğribel Tüneli’nden geçeceğiz. Eğribel Tüneli de bugün itibariyle tamamen bitti ve vatandaşlarımız kullansın, hayatını kolaylaştırsın diye hizmete açıyoruz.”

Karaismailoğlu, yeni projelere de başlayacaklarını belirterek, “Giresun şehir merkezini yakından ilgilendiren çok katlı kavşak projemiz yanı başımızda. Projelerimizi bitirdik, yatırım programına aldık, başlıyoruz.” burayı Giresun’a yakışır biçimde, Giresun’un siluetini bozmadan alt geçit olarak yapmak ve 7 Haziran’da ihale var, hayırlı olsun, Giresun hayırlı olsun.” söz konusu.

Çok konuşmadıklarını, yaptıklarından bahsettiklerini belirten Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“Ama karşımızda Cumhurbaşkanlığı adayını görüyorsun, cebinden atıyorlar, desteksiz. Bakın iki örnek vereyim. 2019 yerel seçimleri yapıldı, İstanbul’da belediye başkan adayları çıktı. Çıktılar. , Ben o zamanlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi üst yönetiminde çalışan bir insandım, namus sözüdür, vazgeçtiler, bir kişiyi işten çıkarmayacaklardı, 25 bin kişiyi işten çıkardılar, böyle diyorlar. Takviyesiz ateşlemelerinin arkasında bu var.’Nakliyeyi daha ucuza yapacağız.’Nakliyeyi bedava yapacağız’ dediler. Bak dediler, 2.65 liraya ulaşımı aldılar, şu an 9.90 lira.

“Giresun’da Türkiye’nin en büyük balıkçı barınağını yapıyoruz”

Giresun’da balık sezonunun açılışının 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldığını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımız geldi burada balıkçılarla görüştü, balıkçılar taleplerini dile getirdi, gereğini yapmak gerekiyor. Balıkçılık sektörünün daha da gelişmesi için balıkçı barınağı yapın.Hemen balıkçılarla görüştü, talimatını verdi, hızlı başladık, bakın bitiriyoruz.Giresun’a Türkiye’nin en büyük balıkçı barınağını yapıyoruz.” dedi.

Karaismailoğlu, konuşmasının ardından AK Parti Giresun İl Başkanlığını ziyaret etti.

cayiralanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu