İş

TÜRK-İŞ kamu çalışanlarına zam talebi için toplanıyor

Yaklaşık 700 bin kamu çalışanının heyecanla beklediği an geldi.

Karayolları, demiryolları, il özel idareleri, şeker fabrikaları, elektrik üretim santralleri, kömür işletmeleri, bakanlıklar, üniversiteler ve hastaneler başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarındaki 700 işçiyi ilgilendiren 2023 Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokol müzakerelerinde süreç devam ediyor.

TÜRK-İŞ bünyesindeki Kamu Uyum Kurulu, 2023-2025 döneminde kamu personeline yapılacak zamları belirleyecek olan Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü taleplerini sonuçlandırmak için yarın yeniden toplanacak.

Bakanlığa sunulacak

Bu toplantının ardından son şekli verilecek olan kamu personelinin zam talebini içeren metin hafta başında prestij ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunulacak.

“Uzlaşma istiyoruz”

TÜRK-İŞ Mali Genel Sekreteri Ağar yaptığı açıklamada, “Bakanlığa sunacağımız ortak metni son haline getirmek için HAK-İŞ ile de temas halindeyiz. Bu kapsamda iki kez görüştük. Faydalı ve verimli bir süreç oldu. Mali ve sosyal haklarla ilgili taleplerimizi netleştireceğiz. Bu hafta bitmeden.Ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik metnini Sağlık Bakanlığına sunacağız.Bazı sözleşmelerin süresinin dolduğunu da göz önünde bulundurarak bir an önce mutabakatla sözleşmenin imzalanmasını istiyoruz. “dedim.

hanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu