Teknoloji

Tencent’ten Mobil Cihazlara Özel Yeni Bir Ring Oyunu Geliyor

Elden Ring oyuncuların en sevdiği dizilerden biri haline geldi. Şimdi ise Tencent, mobil cihazlara özel yeni bir Elden Ring oyunu geliştirdiğini duyurdu.

Mobil oyun sektörü geliştikçe daha zorlu oyunlar piyasaya sürülüyor. Yeni gelişmelerde Tencent tarafından Elden Ring isimli yeni bir taşınabilir oyunun geliştirildiği açıklandı. Shenzhen merkezli teknoloji şirketi Tencent, oyunu ücretsiz olarak yayınlayacak. Ancak oyun içi satın alımlar yapılabilmektedir. Piyasadaki diğer Elden Ring oyunlarının birçok fiyatı bulunsa da Tencent, ücretsiz olarak sunmayı planladığı oyunla daha fazla oyuncuyu ekosisteme çekmeyi hedefliyor.

Elden Ring’in Detayları Açıklanmadı

Oyuna dair detaylar şimdilik bunlarla sınırlı. Haber kaynaklarında Tencent’in çalışma temposunun yavaş olmadığı ve çekirdek bir ekiple çalışmaya başladığı belirtildi. Bu nedenle Elden Ring Mobile kısa vadede piyasada olmayacak. Ancak 2024 yılının ikinci yarısından itibaren daha fazla detayın paylaşılması ve oyunla ilgili tanıtımların yapılması bekleniyor.

Tencent’ten Mobil Cihazlara Özel Yeni Bir Ring Oyunu Geliyor

Bazı kaynaklar, şu an yavaş ilerleyen bir çalışma olsa da Elden Ring için özel bir planlama yapılacağını öne sürdü. Öyle ki geçtiğimiz günlerde 2 yıldır üzerinde çalışılan Nier taşınabilir oyununu iptal etmişti. Bu oyunun iptal edilmesiyle Elden Ring’e daha fazla kaynak ve iş gücü transferi mümkün olacak.

Yüzde 30’u Alındı

Tencent, Elden Ring için ilk adımı 2022’de attı. Tencent, FromSoftware’in hisselerinin yüzde 30’unu Sony ile birlikte satın alarak oyunun geliştirilmesinin yasal zeminini oluşturdu. Oyunun lisans haklarına sahip olan Tencent, satın almayla birlikte artık bu alanda yeni projelerle pazara girecek. Oyun serisi bilindiği üzere şu ana kadar farklı Elden Ring projeleri büyük başarılara imza attı. Bu nedenle Tencent’in bu yeni projeden beklentileri yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu