Ekonomi

Teknopark İstanbul, Nürnberg Buluşlar Fuarı’ndan 3 madalyayla döndü

Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleştirilen iENA 2022 Uluslararası Buluşlar Fuarı’na katılan Teknopark İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi Connectto, bünyesindeki firmaların buluşlarına ilişkin 3 patent ile altın, gümüş ve bronz madalya alarak döndü.

Teknopark İstanbul açıklamasına nazaran, Teknopark İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi Connectto tarafından temsil edilen firmalara ilişkin 3 patent, Almanya’nın önemli ticaret ve endüstri merkezi olan Nürnberg’deki, gerçekleştirilen iENA 2022 “Fikirler, Buluşlar, Yeni Ürünler” Memleketler arası Ticaret Fuarı’nda mükafata layık görüldü.

Alman Patent ve Marka Ofisi (DPMA) ve Memleketler arası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) iş birliğiyle gerçekleştirilen, 26 farklı ülkeden 530 buluşun sergilendiği fuarda iENA uzman heyeti, New Senses Uzay Teknolojileri firmasına ilişkin “ses frekansları ile bazı hastalıkların teşhisini sağlayan Ainalyze” patentine altın madalya verdi.

RS Research firmasına ilişkin “kırılabilir polimer ilaç konjugatları” patenti gümüş madalya alırken, Umayana Araştırma’nın “Commiphora Molmol (Myrrh)” isimli reçine ekstraktları ve bunların yara, mukozit ve öteki hastalıkların önlenmesi, uygunlaşması ve tedavisine yönelik uygunlaşması ve tedavisi için kullanılması patenti bronz madalya kazandı.

“Çığır açan yenilikler”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, dünyanın dört bir yanından fuara katılarak 4 gün boyunca buluşlarını sergileyen yüzlerce aday ortasından 3 madalya almanın sevindirici olduğunu kaydetti.

Bu yılki buluşların yüksek kalitesini vurgulayarak çığır açan yenilikler sunulduğunu belirten Topçu, “Teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için faaliyet gösteren Connectto çatısı altında 2023’te daha da fazla ödül almayı umuyoruz.” sözlerini kullandı.

iENA 2022 Fikirler, Buluşlar ve Yeni Eserler Milletlerarası Ticaret Fuarı’na, patentli ürünlerin sergilenmesi, jüri tarafından patent değerlendirmelerinin yapılarak ödüllendirilmesi ve patentlerin ticarileşme çalışmalarının desteklenmesi kapsamında her yıl Nürnberg Fuar Merkezi’nde düzenleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu