Haber

SODEV Başkanı: Ağaç katliamı tüm Türkiye’yi sardı

Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Şişman, Muğla’nın Akbelen Ormanı’nda devam eden ağaç katliamına ilişkin; ” İkizdere’de başlayan zinciri ilmek ilmek örerek tüm ülkeye yaymak bizim tarihi görevimiz ve ağır bir sorumluluktur. Çünkü sadece Akbelen’de değil İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Düzce Ankara, Diyarbakır, Bitlis, Siirt, Mardin, Urfa, Kilis, “Hatay’da ve Türkiye’nin her yerinde kuşatma altındayız” dedi.

SODEV Yürütme Kurulu Başkanı Rasim Şişman, Muğla’nın Akbelen Ormanı’ndaki ağaç katliamına ilişkin açıklama yaptı. Şişman yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“AKP, TOPRAKLARIMIZA VE TÜM DOĞAYA KOMUTANLIK GÜÇLERİNİN DENETİMİNDE SALDIRIYOR”

“İktidara geldiği günden bu yana sosyal ekonomik ve siyasi krizler yaratma kabiliyetine sahip olan AKP, kolluk kuvvetlerinin gözetiminde toprağımıza, ormanlarımıza, derelerimize kısacası tüm doğaya saldırmaktadır. , iklim krizinin derinleştiği ve tüm dünyanın gündeminde olduğu bir dönemde bu saldırıların şiddeti artıyor.

Akbelen’de hem ormanlarını talan eden başkente, hem gözlerini saraya çeviren yargıya, hem de tüm bunları görmemek için başını çeviren basına vatandaşlarımız günlerdir direniyor. Bugün her şeye rağmen direnen tüm yurttaşların maruz kaldığı şiddet ve orantısız güç kullanımı, hesap verebilirlik sistemlerinin işlemediği ve cezasızlık politikasının yaygınlaştığı bir dönemde iktidarın nasıl bir güvenlik sorununa dönüşebileceğinin en değerli örneklerinden biridir. .

“İKİZDERE’DE BAŞLAYAN ZİNCİRİ YAYARAK TÜM MİLLETE DAĞITMAK TARİHİ MİSYONUMUZ VE OMUZLARIMIZDAKİ AĞIR SORUMLULUKTUR”

AKP iktidarının sermaye merkezli uygulamalarının hem doğa hem de insanlık için nasıl bir tehdit haline geldiğini an an yaşıyoruz. Siyaset ve iktidarın özdeşleştiği bu yapıya karşı İkizdere’de başlayan zinciri ilmek ilmek örerek tüm ülkeye yaymak tarihi görevimiz ve ağır bir sorumluluğumuzdur. Çünkü sadece Akbelen’de değil, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Düzce, Ankara, Diyarbakır, Bitlis, Siirt, Mardin, Urfa, Kilis, Hatay ve tüm Türkiye’de kuşatma altındayız. Artık hayatın her alanında tek adam rejimine karşı aktif ve güçlü bir kolektif mücadeleyi yükseltmek bir zorunluluk haline geldi. Akıl, sağduyu ve dayanışma ile bu kuşatmayı aşabileceğimize inanıyoruz. Bu uzun soluklu çabada ağzında bir damla su ile ateşe koşanlara bin selam olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu