Haber

Sevda Türküsev’den açıklama yapan oyunculara sert tepki

28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tıbbi cumhurbaşkanlığı seçimine 6 gün kaldı.

Adayların sahada çalışmaları sürerken, muhalefete destek veren sanat camiasından kadınlar da bir açıklama yayınladı.

Başrollerini ünlü oyuncu Müjde Ar’ın çektiği oyuncular, yayınladıkları bir bildiriyle muhalefete desteklerini açıkladılar ve hükümetin yeniden iktidara gelmesi durumunda “nefeslerini keseceklerini” belirttiler.

Araştırmacı yazar Sevda Türküsev’den bu çıkışa sert tepki geldi.

AK Parti iktidarında geçen 20 yılı örnek gösteren Türküsev, açıklama yapan kadın oyunculara şunları söyledi: “Oynadığın dizi ne zaman film yasaklandı?”diye sordu.

“Dizilerde ne zaman istediğiniz gibi öpüşüp koklamadınız?”

Türküsev, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu şekilde konuştu:

Başta Müjde Ar olmak üzere 4 kadın sanatçı, “Boğulacağız” dedi. 20 yıldır bu ülkede hiçbir filmde, dizide oynamadın, istediğin gibi soyunmadın, istediğin gibi öpüp koklamadın… Çok üzgünüm. Ne oldu?

“Nefes kesen sinemaların hangi sahneleri yasaklandı?”

İstediğin dergide, gazetede istediğin gibi giyinip poz vermediler mi? Ne oldu? Nefes nefese kalırlardı… Bu ülkede nefes kesen filmlerin hangi sahneleri yasak? Televizyona da bir sınır koysunlar, kusura bakmayın çocuklar ve çocuklar izliyor.

“Sizin yükünüz, bu özgürlüğü yalnızca sizin hak ettiğinizi düşünmektir”

Nefesin kesilmeyecek. Bunları sadece bencil ve narsist tavırlarınla, senin özgürlüğünü esaret olarak algılayıp gerçekten özgürlüğü hak eden insanlardan soluğunuzu kesmek için söylüyorsunuz. Dediğim gibi Türkiye’de sanat 20 yıldır hiç olmadığı kadar özgür. Senin problemin, bu özgürlüğü sadece senin hak ettiğini düşünmen. Aksi takdirde, sorun değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu