Haber

Selçuklu’da Depremzedeler ve Aileleri İçin Moral Etkinliği Düzenlendi

Selçuklu Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından Konya’ya gelen depremzedelere moral vermek için anne-çocuk etkinliği düzenliyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı da etkinliğe katılan depremzede çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi.

Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş depremin yaralarını sarmak için seferber olurken, Konya’da özellikle depremden etkilenen çocukların yaşadıkları travmayı atlatabilmeleri için çalışmalar yapılıyor.

Selçuklu Belediyesi de ilçede depremzede vatandaşlar için anne-çocuk etkinliği düzenliyor. Selçuklu Kongre Merkezi’nde Sanat Akademisi bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklerle beyin sarsıntısının ruhsal etkilerinin azaltılması amaçlanıyor. Yaklaşık sekiz hafta sürecek etkinlikler kapsamında Nasreddin Hoca tiyatro gösterisi, pandomim gösterisi, el sanatları, fotoğraf atölyesi ve Hacivat Karagöz gösterisi ile aileler ve çocuklar moral buluyor.

Hafta sonu gerçekleşen etkinliğe katılan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, depremzedelerle toplantıya gelerek onlarla sohbet etti. Çocuklarla da yakından ilgilenen Önder Pekyatımcı, etkinliklere onlarla birlikte katıldı.

  Başkan Pekyatımcı, “Bütün gayretimiz çocuklarımızı mutlu etmek için” dedi

Ülke olarak son yüzyılın en büyük şokunu yaşadığımıza değinen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Devlet ve millet dayanışmasıyla hep birlikte zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyoruz, depremzedelerimizi misafir ediyoruz, şehrimizde evlerini terk etmek zorunda kalanlar. Tabii bu süreçte özellikle çocuklarımız derinden etkilendi. Selçuklu Belediyesi olarak Selçuklu Sanat Akademimiz bünyesinde yer alan Selçuklu Kongre Merkezi’nde onlara biraz olsun moral vermek adına çeşitli etkinlikler düzenliyor ve onları en iyi şekilde ağırlamak için çalışıyoruz. Anne-çocuk etkinliğine katılarak çocuklarımızın ve ailelerinin mutluluğuna da şahit oldum. Tüm çabamız yaraları sarmak ve çocuklarımızı memnun etmek. Çocuklarımızın yüzlerinden gülümseme eksik olmasın inşallah.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu