Haber

Şef Somer tutuklanacak mı? 22,5 yıl hapis cezası istenen Somer Sivrioğlu hakim karşısına çıktı

Geçtiğimiz yıl ünlü şef Somer Sivrioğlu’na ait restoranın bahçe duvarının çökmesi sonucu bir kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili dava devam etti.

MasterChef’in sevilen şeflerinden Somer Sivrioğlu’nun Etiler’deki lüks restoranında istinat duvarının çökmesi sonucu duvarın altında kalan eski Ürdünlü diplomat Ahmet Muhammed Salem Lubbad hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı. ağır yaralı.

Olayın ardından 22,5 yıla kadar hapis cezası istenen Somer Sivrioğlu, önceki gün hakim karşısına çıktı.

hakim huzuruna çıktı

Somer Sivrioğlu, asıl ikametgahı olan Avustralya’nın Sidney kentine gittiğini söyledi. “18 Mayıs’ta İstanbul’a döndüm. Bu korkunç olay, dönüşten 3 gün sonra yaşandı. İstinat duvarına dışarıdan bakıldığında tehlikeli olduğu hiç belli olmuyordu. İstinat duvarı restorana aitti.”söz konusu.

Somer Sivrioğlu, duvarla restoran arasında 1 metrelik boşluk olması nedeniyle duvarın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu düşündüğünü de söyledi.

Sivrioğlu “Bizim sorumluluk alanımıza girme ihtimalini hiç düşünmedim. Ülkemde bir restoran açabilmek için bu dükkanı iyi niyetle kiraladım. Duvarın bizim sorumluluğumuzda yenileneceğini bilseydim, Kiralamayı denemezdim. Duvarı kullanmıyoruz.”İfadelerini kullandı.

Şikayetçilerin avukatları Ahmet Muhammed Salem Lubbad ve Baha Eddin Ali Hafez Shanableh ise Somer Sivrioğlu’nun tutuklanmasını talep ederek, “Müvekkilim mağdur oldu. Sanıklar hiçbir şekilde iletişim kurmadı, durumlarını sordu ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. “

Tutuklama talebinin reddedilmesi

Mahkeme heyeti, Somer Sivrioğlu’nun kaçacağı, delilleri yok edeceği, değiştireceği, tanığa baskı yapacağı yönünde herhangi bir şüphenin bulunmadığı gerekçesiyle müştekilerin tutuklama taleplerinin reddine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu