Ekonomi

MÜSİAD’ın 2023-2025 yönetim kurulu belli oldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği yaptığı açıklamada, Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından MÜSİAD üyelerinin katıldığı 27. Olağan Genel Kurul’un iş dünyasıyla siyaset dünyasını buluşturduğunu söyledi. Genel kurulun ardından MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı başkanlığında yeni yönetim kurulu belirlendi ve MÜSİAD Genel Sekreterliği’nde bayrak değişikliği gerçekleştirildi.

EKONOMİYLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR…

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mahmut Asmalı, MÜSİAD’ın 2021-2023 döneminde hayata geçirdiği etkinlik ve projelerle sosyal ve ekonomik hayata dokunduğuna değindi.

Ulusal ve uluslararası çalışmalarla güçlü ve üretken bir Türkiye için çalışmaya devam edeceklerini belirten Asmalı, “Allah’a hamd olsun, yaralarımızı sarmak için devletimiz ve milletimizle el birliği ile çalışıyoruz. Bu büyük felaketten çıkacağız” dedi. daha büyük, daha iyi ve daha güçlü hale gelerek.” değerlendirmesini yaptı.

Türkiye’nin özellikle salgın döneminde birçok alanda uyguladığı milli teknoloji hamlesi ve uyguladığı politikalarla ön plana çıktığını belirten Asmalı, şunları kaydetti: “TOGG, TCG Anadolu, İMECE, Kızılelma, Hürjet, Atak 2, MMU, Altay gibi projeler. Allah’a hamdolsun Türkiye’nin mega projelerle taçlandırdığı asrında artık kendi savaş gemisini, savaş uçağını, tankını üreten, rüzgar ve güneşten elektrik üreten, kendi elektrikli arabasını, kendi arabasını üreten bir Türkiye var. uydu ve nükleer enerji Yeni yüzyılda, ‘bağımsızlığımıza ve istikbalimize’, ‘kökümüze ve göğümüze’, ‘kökenimize ve neslimize’ sahip çıkmaktan geçtiği bilinciyle hareket edeceğiz. yeni yüzyılın kodlarını cesur gençler yazacak.

Türkiye yeni bir büyüme döneminin eşiğinde. Cumhuriyetimizin 100. yılında, birlik ve beraberlik içinde yeni bir yükseliş dönemini başlatmanın ve Türkiye Yüzyılında hayallerimizi gerçekleştirmeye devam etmenin zamanıdır. Bu noktada en ufak bir şüphemiz yok. Millet olarak kenetlenerek Türk Asrına güçlü, kararlı ve şanlı bir başlangıç ​​yapacağımıza inanıyoruz. MÜSİAD ailesi olarak 33 yıldır bu inançla her zaman doğrunun, gerçeğin, istikrarın ve milli iradenin yanında olduk. Şimdi aynı noktadayız, duruşumuz net.”

Açıklamaya göre, MÜSİAD 27. Olağan Genel Kurulu çerçevesinde Soner Meşe, Gökhan Ehil, Mehmet Develioğlu, Tevfik Dönmez, Mustafa Çalışkan, Hıfsi Soydemir, Halit Kerim, Osman Özdemir, Faruk İbrahim Özbek, Mehmet Şahin, Ali Gökhan Er, Halil Esaslı, Mazlum Engin Akdağ, Dr. Faruk Sarı, Yunus Furkan Akbal, Ahmet Yüksel, Yasin Emre Ertemel, Bekir Sami Nalbantoğlu, Süleyman Tarakçı ve Abdülkadir Hotyüz görevi devretti.

Genel Kurul kapsamındaki görevlerini devreden Mehmet Develioğlu ve Bekir Sami Nalbantoğlu, MÜSİAD Disiplin Kurulu Üyesi, MÜSİAD Genel Sekreteri Dr. ilgi alanları

Genel Kurul sonucunda derneğin MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı liderliğinde oluşturulan yeni yönetim, denetim ve disiplin kurullarının asıl üyeleri şöyle:

Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan Alperen, Genel Başkan Yardımcısı Abdülsamet Temel, Genel Başkan Yardımcısı Davut Altunbaş, Genel Başkan Yardımcısı Burhan Özdemir, Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalışkan, Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uzun, Bölüm Konseyleri ve Fuar Forumu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül, Bölüm Konseyleri ve Fuar Forum Komitesi Başkan Yardımcısı Faruk Güzeldere, Bölüm Konseyleri ve Fuar Forumu Komitesi Başkan Yardımcısı Murat Altuğ Karataş, Yurtiçi Organizasyon, Üye Kabulleri ve Üye İlişkileri Kurulu Lideri Dr. Cihad Terzioğlu, Yurtiçi Organizasyon, Üye Kabulleri ve Üye Menfaatleri Komitesi Başkan Yardımcısı Mustafa Aktaş, Yunus Yurtiçi Teşkilat, Üye Kabul ve Üye İlişkileri Komitesi Başkan Yardımcısı Kartal, Uluslararası Teşkilat Başkanı Selim Sar, Diplomatik İlişkiler Kurulu Başkanı Osman Nuri Önügören, Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Fahrettin Oylum, Kurumsal İlişkiler Başkanı Tahir Tuluk ve İrtibat Kurulu, İdari İşler, İnsan Kaynakları Değerler, Bütçe ve Mali İşler Komitesi Başkanı Selim Başdemir, Strateji ve Ar-Ge Kurulu Başkanı Ünsal Sözbir, Eğitim, Kültür, Yayın Kurulu Başkanı Dr. Savaş Yılmaz, Endüstriyel Üretim ve Politika Kurulu Başkanı Abdullah Eriş, MÜSİAD Ticaret Ofisi (MTO) Lideri Abdullah Bozatlı, İhracatı Geliştirme Kurulu Başkanı Ahmet Cihaner, Gençlik Komitesi (Genç MÜSİAD) Başkanı Cahit İslam Ertemel, MÜSİAD Kadın Lideri Meryem İlbahar.

Denetleme Kurulu Üyeleri: Yusuf Cevahir, Mehmet Zeki Kaldırım, Ergün Kont.

Disiplin Kurulu Üyeleri: Mehmet Develioğlu, Mehmet Şahin, Bekir Sami Nalbantoğlu.”

GENEL SEKRETERLİK DEĞİŞİKLİĞİ

MÜSİAD 27. Olağan Genel Kurulu’nun ardından Cihad Terzioğlu’nun yerine MÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mehmet Akif Altan atandı.

MÜSİAD Genel Sekreter Yardımcılığına MÜSİAD Genelkurmay Başkanı Olcay Karahan, MÜSİAD Özel Kalem Müdürlüğüne ise Selçuk Şenel getirildi.

Yapılan değişikliklerle yeni dönemde misyon edinecek profesyonel yönetim şöyle: “Genel Sekreter Mehmet Akif Altan, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Abalı, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çakmak, Genel Sekreter Yardımcısı Olcay Karahan, Özel Kalem Müdürü Selçuk Şenel .”

Öte yandan MÜSİAD Karz-ı Hasen Fonu 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı kapsamında MÜSİAD Karz-ı Hasen Fonu Başkanı Ömer Faruk Akbal, görevini önceki dönem Muhammet Ali Özeken’e devretti. MÜSİAD Yatırım Başkanı (HABER MERKEZİ)

bozdoganhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu