Haber

Muğla çadırkentlerin su ihtiyacını karşılıyor

MUĞLA (İGFA)– Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çeşitli ekip ve ekipmanlarla bölgeye giderek çok sayıda farklı alana müdahale etti.

Ekipler depremin ilk gününden itibaren çalışmalarını sürdürürken, bölgeye giden MUSKİ Genel Müdürlüğü içme suyu, elektrik ve portatif araç bakım ekipleri de su tankerleri, vidanjörler ve kanal açma makineleriyle bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından hasar tespit çalışmaları da devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında konteynerlerin, çadır kentlerin, seyyar tuvalet ve duşların su ilişkileri gruplar tarafından yapılırken, kentin altyapı çalışmalarına da destek veriliyor.

Bu kapsamda MUSKİ grupları, Malatya’daki konteyner ve çadır kentlerin içme suyu temini ile ağır hasar gören ve yıkılan binaların su bağlantılarını kesti. Gruplar şebeke arızalarına müdahale ederken, çalışmayan kuyuların elektrik arızalarını gidermeye devam ediyor. Susuz bölgelere su tankerleri, vidanjörler ve hendek açma hizmetleri ile su desteği sağlanırken. Ayrıca su ilişkisi olmayan çadırkent ve kafeteryaların da su ihtiyacını karşılamaktadır. Gruplar gün boyunca çadır kentlere içme suyu taşıyor. Ekipler ayrıca depremzedeler için yurt dışından yüzlerce çadır kurdu.

devrekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu