Haber

Mısır’ın İsrail sınırındaki sağlık merkezine füze isabet etti, 6 kişi yaralandı

Mısır’ın İsrail sınırındaki Taba kasabasındaki sağlık merkezine füzenin isabet etmesi sonucu 6 kişi yaralandı.

İsrail ve Filistin’de 21 gündür devam eden çatışmalar komşu ülkelerdeki güvenlik riskini artırdı. Mısır’ın doğusunda İsrail sınırında yer alan Taba kasabasına sabah saatlerinde bir füzenin isabet ettiği açıklandı. Yerel kaynaklardan yapılan açıklamada, füzenin bir tıp merkezinin üzerine düşmesi sonucu 6 kişinin yaralandığı, olay yerinde büyük bir patlama sesi duyulduğu ve dumanların gökyüzüne yükseldiği belirtildi. Füzenin nereden ateşlendiği henüz bilinmezken, İsrail ordusundan yapılan açıklamada, ülke sınırları dışında bir güvenlik olayının yaşandığına dair bilgi aldıkları belirtildi.

Öte yandan Mısır güvenlik kaynaklarından yapılan bir başka açıklamada ise Kızıldeniz’in tatil beldesi Nuweiba’ya mühimmat düştüğü ve şiddetli bir patlamanın duyulduğu belirtildi.

Hamas Çarşamba günü yaptığı açıklamada, İsrail’in Mısır sınırındaki Eilat şehrini füzeyle vurduğunu duyurdu. İsrail Savunma Kuvvetleri’nden (IDF) 22 Kasım’da yapılan açıklamada, İsrail ordusuna ait bir tanktan kazara ateş açılması sonucu Mısır-Gazze-İsrail sınır bölgesindeki bir Mısır mevziinin vurulduğu, askerlerin hafif şekilde yaralandığı bildirildi. yaralı. – KAHİRE

melikgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu