Teknoloji

Microsoft 11’in yenilenen kullanıcı arayüzü kısımlarına bir yenisi daha ekleniyor

Microsoft, Windows 11’deki birçok eski kullanıcı arayüzü modülünü modernize etmiş olsa da kullanıcıların birden fazla Windows ayarını değiştirirken hâlâ eski Ayarları kullanması gerekiyor. Ancak geçtiğimiz hafta Dev ve Canary Channels’da yayınlanan 26052 numaralı derlemeyle birlikte kalan bölüm sayısında bir miktar azalma oldu. Renk Yönetimi uygulamasının artık Ayarlar uygulamasında özel ve düzgün bir şekilde düzenlenmiş bir bölümü var.

Farklı renk profilleriyle çalışan kullanıcılar Build 26052’den başlayarak ihtiyaç duydukları ayarları yapabilirler. Ayarlar > Sistem > Ekran > Renk Profilimüdürlükten yapabilecektir.

yeni kazanan

Ayrıca yeni Renk Yönetimi sayfası artık Otomatik Renk Yönetimi (ACM) Özelliği bir araya geliyor. Microsoft, en son Windows 11 özellik güncellemelerinde ACM’yi tanıtarak, desteklenen ekranlara sahip kullanıcıların daha doğru renkler elde etmesine olanak tanıdı. Otomatik Renk Yönetimi, renk taklidi gibi farklı teknikler kullanarak desteklenmeyen ekranlarda görüntü kalitesinin iyileştirilmesine de yardımcı olur. Windows 11’in geçerli sürümünde ACM Ayarlar > Ekran > Gelişmiş EkranAşağıdan ulaşılabilir.

yeni kazanan

Windows 11 build 26052’deki yeni Ayarlar sayfasının eski Renk Yönetimi özelliğinin yerini almadığını belirtmekte fayda var. Özellik, “renkcpl”Komut veya Windows Arama kullanılarak hâlâ erişilebilir.

haber-soke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu