Haber

Melek Mızrak Subaşı: AK Parti il ​​başkanı ters kelepçe ile tehdit etti

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, Mayıs ayında düzenlenen Kent Konseyi toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz Ocak ayında Bilecik’e yaptığı ziyarette AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım’ın kendisini tehdit ettiğini öne sürdü. aldı.

Sözcü gazetesinden Kemal Atlan’ın haberine göre Subaşı, Meclis toplantısı sırasında AK Parti İl Başkanı Yıldırım ile üst geçitlere asılan pankart arasındaki telefon görüşmesini aktardı.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilimize geldiğinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile geliş saatleri denk geldi. Buradaki üst geçitler kamuya ait. Üst geçitler belediye imkanlarıyla yapılıyor.

O dönem AKP il başkanına sorduk, ben de özellikle aradım. ‘Bay. Başkanım o üst geçitler bize ait, bize bir yazı yazın, çünkü reklam duyurularımızı biz yapacağız. Hiç olmazsa biz bir tarafa asarız, siz de bir tarafa asarsınız’ dedim. Ne de olsa Başkan geliyor. Orada AKP İl Başkanı beni yanlış anladı. ‘Ters kelepçeyle gideceksin’ dedi. İndir ve göreyim.’ Buna benimle birlikte olan meslektaşlarım da şahit oldu.

Bu duruma çok üzülüyorum. Bu bir tehdit olamaz. Kelepçelerle gitmek ne demek? Başkanın savunmasıyla ‘ters kelepçeli gideceksiniz’ cümlesini unutmayacağım. “Beni tehdit mi ediyorsun?” Söyledim. Hatta birçok birim yöneticimiz tehdit edildi. Buraya kim gelirse gelsin kafamda yeri var.

Başkan geldiğinde en çok belediye işçisi çalışıyordu. Bunu buradan biliyorum. Cumhurbaşkanlığı Muhafızları, Erdoğan’ın ilimizi ziyaretinin ardından beni aradılar ve teşekkür ettiler. Nazik insanlar, nazik insanlar. Ancak bu prosedürel tehditler artık sona ermeli. Bu kadar değil mi? ‘Artık hükümet bende, yetki bende, görüyorsunuz’ bu değil. Şehrin ileri gelenleri olarak özgürce konuşmalıyız. Halkı kaosa sürüklemeden bu seçim sürecini yönetmeliyiz.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu