Haber

Lübnan ordusu, İsrail’e roket fırlatılan platformu ele geçirdi

Lübnan ordusu, ülkenin güneyinden İsrail’e roket fırlatıldığı ve çok sayıda roketin ele geçirildiği platformu duyurdu.

Lübnan resmi ajansı NNA’da dün İsrail sınırında başlayan saldırılara ilişkin ordunun açıklaması yayınlandı.

Açıklamada, ordu mensuplarının bölgede yürüttüğü arama çalışmaları sonucunda, Zibkin ve El Kaylala kasabaları çevresinde roket atılan bir platform ve çok sayıda kullanıma hazır roket ele geçirildiği belirtildi. Sur şehri.

Ordu güçlerinin güneydeki Marcayun ilçesine bağlı kırsal alanda da fırlatılmaya hazır çok sayıda roket bulduğu bildirildi.

Lübnan ordusu dün de aynı bölgede roket platformlarına el koydu.

Ne oldu?

İsrail polisinin iki gece üst üste Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara orantısız güç kullanarak ses bombaları, plastik kaplı mermiler ve coplarla müdahale etmesi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te gerilimi tırmandırdı ve olaylara yol açtı.

İsrail ordusu dün Lübnan’dan ülkenin kuzey bölgelerine bir dizi roket atıldığını, ülkenin kuzey bölgelerinde uyarı sirenlerinin devreye girdiğini duyurdu. Akşam saatlerinde ordu, Lübnan’dan İsrail’in kuzeyine üç havan topu atıldığını duyurdu.

Acil servis Red Star of David, sığınağa kaçarken şarapnel isabet eden bir İsraillinin hafif, bir diğerinin ise yaralandığını paylaştı.

İsrail ordusu, roket saldırılarının Lübnan’da konuşlu Hamas unsurları tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu ve yaşananlardan Hamas ve Lübnan hükümetini sorumlu tuttu.

Ardından İsrail ordusu güney Lübnan ve Gazze Şeridi’ne eş zamanlı saldırılar başlattı.

imranlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu