Haber

Kılıçdaroğlu’nun yıllar önce CHP’den milletvekili adayı Sadullah Ergin hakkında söyledikleri yeniden gündem oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi aday listelerini YSK’ya sundu. Eski Adalet Bakanı sadullah erginDEVA Partisi aracılığıyla CHP Ankara 1. ilçeden 4. milletvekili adayı oldu.

“Milletvekili bile olamazsın, bakan olamazsın”

Ancak Ergin’in adaylığı, Ergenekon ve Balyoz gibi davalardaki tavrı nedeniyle CHP’lilerin tepkisini çekti. Öte yandan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ergin hakkında yıllar önce yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi. Kılıçdaroğlu’nun 2010’da eski Adalet Bakanı Ergin’e yaptığı küme konuşmasında “Bu ülkenin başı ne belası? Ali Dibo’cudan Adalet Bakanı mı olur? Medeni toplumda Adalet Bakanı olamazsınız” dediği öğrenildi. , ama bir milletvekili.”

TEPKİLER GERİ GELDİ

Bu nedenle Kılıçdaroğlu’nun partisinde Ergin’e kontenjan açması eleştirildi. Fenerbahçe Yüksek Divan Başkanı Uğur Dündar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Söyleyemem! Bir Fenerbahçe taraftarı olarak Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Çankaya’dan aday gösterilmesini kabul edemiyorum. Atatürk ve Cumhuriyet’le özdeş, Fenerbahçe’ye 3 Temmuz Fetö kumpası kurulurken.” kullanılmış.

İNCE DE TOP GİRDİ

Cumhurbaşkanlığı adayı Muharrem İnce, konuyla ilgili olarak şunları paylaştı: “Millet Partisi’nin Ankara Çankaya 1. Sıra Milletvekili adayı Mülkiye’de profesör olan Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, Kemalist bir Cumhuriyet kadınıdır. Öte yandan Ergenekon ve Balyoz dönemin kumpasları.Adalet Bakanı var,Ali Dibo var.Gönül rahatlığıyla Memlekete verin oyunu.Vatan gibisi yok.”

haber-darende.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu