Haber

Kılıçdaroğlu: Yepyeni bir düzen getirmeliyiz, bu sadece iktidar değişikliğiyle olmaz

Deprem bölgesini ziyaret eden CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından videolu açıklama yaptı.

‘TÜRKİYE’NİN EVLATLARI GÖNÜLLERİNİ İFŞA ETTİ’

Kılıçdaroğlu, “Zor bir günün karanlık gecesinden derin bir gönül yarasıyla size sesleniyorum” dedi. “Türkiye çocukları onlara gönül vermiş. Allah hepsinden razı olsun. Türkiye onları asla unutmayacak.”

Deprem sonrası çalışmalarda eksiklikler olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Çok canımızı kaybettik. Vakti gelince toprak bizi mutlaka kucaklayacak ama biz diyoruz ki Allah sıra sıra ölüm verecek, keşke öyle olsaydı. Her yanımızda acıyla yaprak döküyoruz. Enkazdan sağ kurtulanlar da var, ölümcül. “Soğukta direniyorlar. Uyum sağlamak hala mümkün değil. Çadır yok, tuvalet yok. İşte bildiğiniz şeyler. Bu zifiri karanlık saatlerde size daha ne anlatabilirim” dedi.

‘BUGÜNÜ ASLA UNUTMAYALIM, DÜŞÜŞTE KALMAYALIM’

Türkiye’nin zihniyet değişikliğine ihtiyacı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bugünü unutmayalım milletim düştüğü yerde kalmasın. Mazlumun hakkı divanda kalmasın. Bu ülkenin yeni bir barışa ve düzene ihtiyacı var.” .Hepimizin zihniyeti değişmeli.Önümüzde çok yol var.O yol çok uzun.Engebeli tırmanışlarımız çok dik olacak.Dedikleri gibi 1 yılda gitmemiz gereken yere varamayız. diyorlar.kesintili analizlerle idare edemeyeceğimiz bir noktaya geldik.En kötüsü bizi biz yapan değerlerimiz heba oldu.kibir,hırsızlık,kira kavgası,bencillik… Bunlara bir an önce son verin, ‘Bunlar Türkiye’nin ruhunu erozyona uğrattı’ dedi.

Değişimin sadece iktidar değişikliği ile olmayacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Artık açgözlülüğün sona erdiği ve kaynakların sadece küçük bir azınlığın değil, tüm insanımıza ait olduğu orijinal bir düzen getirmeliyiz. Ve inanın bu sadece iktidar değişikliği ile olmayacak. Daha büyük değişimlere ihtiyacımız var. Zarar gören her bir maliyetimizi onararak çok güçlü bir değişim yaratmak zorundayız.Güçlü Bir sosyal devleti, vatandaşı için var olduğunu asla unutmayan bir devleti çekip inşa etmeliyiz.Bunu hep birlikte yapacağız inşallah. Önlenebilir sebeplerden dolayı bu tür acıları bir daha yaşamayalım.Bu son olsun, bu son…” (HABER MERKEZİ)

haberayas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu