Haber

Kayseri Talas Başakpınar Mermer Sitesi hız kazandı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
SS Mermerciler ve Taş Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin geçen yıl kasım ayında arsa satışıyla satın aldığı Başakpınar Küçük Sanayi Sitesi’nin üretimi için çalışmalar sürüyor.

Talas Belediyesi’nin katkılarıyla Kayseri-Malatya yolu üzerinde Başakpınar Mahallesi’nde yapılacak olan Başakpınar Küçük Sanayi Sitesi için Aralık ayında protokol imzalanmasının ardından, yapılacak çalışmaların görüşüldüğü bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, SS Mermer ve Taş Sanayicileri Kooperatifi Başkanı Halit Suvar, yönetim kurulu üyeleri ve belediye başkan yardımcıları katıldı.

Burada hazırlanan projenin bölümleri değerlendirilirken yapılması düşünülen detaylar üzerinde durulmuştur.

Toplantı hakkında kısa bir değerlendirme yapan Lider Yalçın, “Başakpınar Mermerciler Sitesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kooperatif Başkanı Halit Suvar ve beraberindekilerle önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmaları değerlendirdik. Şehrimizi daha güzel ve düzenli hale getirmek ve esnafımızın rahatı için attığımız adımlara bir yenisini daha ekledik. Şehrimizdeki tüm mermerciler ve taş üreticileri burada toplanacak. Hem esnafımıza hem de şehrimize hayırlı olsun.” söz konusu.

SS Mermer ve Taş Sanayicileri Kooperatifi Başkanı Halit Suvar da Lider Yalçın’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu