Haber

Karacabey’de Yeni İtfaiye İstasyonu hizmete açıldı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, yeni hizmet tesisinde faaliyete geçen ilçe itfaiye teşkilatını ziyaret etti. Acil durumlara daha çağdaş ve pratik kurallarla müdahale imkanı sağlayan tesisin Karacabey’de önemli bir ihtiyacı karşıladığını belirten Özkan, itfaiye çalışanlarıyla sohbet ederek çalışmayla ilgili ilgi gördü.

Yeni itfaiye istasyonunun 3 bin metrekare bahçe alanı üzerinde 900 metrekare kapalı alandan oluştuğunu belirten Lider Özkan, tesiste ünitelerin yanı sıra antrenman salonu, kulüp binası ve spor salonunun yanı sıra kapalı garajın da yer aldığını söyledi. 5 araç için, ayrıca 2 sprinkler, 1 kurtarma, 1 merdiven ve 1 tanker olmak üzere toplam 5 araç. Kurtarma aracının her an müdahaleye hazır olduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeniköy/Boğaz yolu üzerinde inşaatı tamamlanan itfaiye, artık acil müdahale için hazır durumda. Önder Özkan, acil müdahalelerin daha pratik yapılabilmesi amacıyla bu yeni hizmet binasının her bölgeye en kısa sürede ulaşabilecek şekilde konumlandırıldığının altını çizdi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ziyarette, “Yeni itfaiye istasyonu faaliyete geçince eski binayı dün itibarıyla yıktık. Karacabey’imize yeni bir itfaiye istasyonu kazandırmak için uzun süredir görüşmelerimiz sürüyor. Yeni bina şu anda inşaatı devam ediyor.” Yeniköy/Boğaz yolu üzerinde, Karaca Parkı yakınında.” AFAD’ın yanında yer almaktadır. Bildiğiniz gibi 27 ilde AFAD binaları var. Bunlardan biri Karacabey’de bulunuyor. Rastgele bir afet durumunda bölgelere çeşitli malzemelerin gönderilmesi açısından değerli bir hizmettir. Şu anda içinde bulunduğumuz itfaiye istasyonumuz ulaşım açısından çok güzel bir lokasyonda. Her bölgeye en kısa sürede ulaşabilecek şekilde konumlanıyor” dedi. -BURSA

seydilerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu