Teknoloji

Kapüşonlu Suikastçı Olanlar İçin: Assassin’s Creed’e Benzeyen En İyi 11 Oyun

90’larda çocuk değilseniz, küçükken hepiniz Ezio’yu duymuşsunuzdur. Onlarca ikonik karakteri ve çığır açan ilk oyunlarıyla oyun dünyasında büyük yankı uyandıran Assassin’s Creed hayranlarını da unutmadık. İşte Assassin’s Creed benzeri en uygun 11 oyun. Dilerseniz başlayalım.

Metal Gear Solid: İkiz Yılanlar

Konami’nin Hideo Kojima etiketiyle ürettiği Metal Gear Solid: The Twin Snakes, serinin global açılışını temsil ediyor diyebiliriz. 2004 yılında Kuzey Amerika, Japonya ve Avrupa’da sınırlı gün sayısı ile piyasaya sürülen oyun, kapatma üzerine kurulu ancak çaresi olmadığında aksiyonu sonuna kadar destekliyor.

styx

Saklanmaya, çalmaya, suikast yapmaya vb. çalışan Styx’i oynadığımız yapım tamamen Styx’in gizliliği üzerine kurulu. 2014 yılında Cyanide Studios imzasıyla çıkan yapımda bunlardan en öne çıkanı ölmemek, ağırlıkla saklanma seçeneğiniz olsa da.

Köpekleri izle

2014 yılında piyasaya sürülen Ubisoft’un üretim başlangıcı ile büyük tepki topladı. Tepkinin asıl sebebi oyuna uygulanan derece düşürmeler yani kalite düşürmeler oldu. İkinci yapımıyla oyunculara diziye farklı bir bakış açısı kazandırmış olsa da yine de boşa giden bir potansiyel olarak görülüyor.

hırsız

Eidos-Montréal tarafından geliştirilen Thief, 2014 yılında çıkış yapmıştı. Oyun dünyasının üretimlerinin zirve yaptığı 2013 yılından sonra oyun dünyasının adının çok yaygın olmaması kesinlikle onu kötü bir oyun yapmıyor. Usta Hırsız Garret’i oynadığımız yapımda yapmanız gereken tek bir şey var: Çalmak.

Zelda Efsanesi: Vahşi Nefes

2017 yılında Nintendo özel yapımı olan Nintendo konsollarına çıktıktan sonra kendi hayran kitlesini topladı. Bir açık dünya macera oyunu olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Kingdom of Hyrule’da Link ile çıktığımız maceraları konu alıyor.

Batman Arkham Asylum

Batman’a farklı bir bakış açısı olarak Rocksteady Studios tarafından geliştirilen yapım 2010 yılında çıkış yaptı. Warner Bros.’un Yayıncı olduğu üretilen fizik motorunun Assassin’s Creed’e çok benzemesiyle de dikkat çekti.

Savaşın Gölgesi

Shadow of Mordor’un ardından Celebrimbor’un ruhuna hizmet ettik ve 2014 yılında çıkış yaptık. Monolith Productions’ın Warner Bros ile yürüttüğü ve bu prodüksiyona bir önceki oyuna göre çok daha çeşitli içerikler ekleyen proje beğeniyle karşılandı.

şerefsiz

Dishonored, FPS ve yüksek tempolu bir aksiyon oyunudur. 2012 yılında çıkış yapmasının ardından mütevazi bir oyuncu kitlesi ile hayatını sürdüren yapım, Bethesda çatısı altında Arkane Studios tarafından geliştirildi.

Tom Clancy’nin Splinter Cell Mahkumiyeti

Tom Clancy’nin online olmayan ender yapımlarından biri olan Splinter Cell Conviction da 2010 yılında çıkış yaptı. Kapanış, aksiyon ve çatışma üzerine kurulu yapım altında Ubisoft Montreal imzası taşıyor.

TETİKÇİ 3

Absolution veya HITMAN yapımları ile de değerlendirilen markanın son yapımı olan HITMAN 3, 2022 yılının ilk çeyreğinde gösterime girmişti. IO Interactive imzasıyla vizyona giren yapım, gizlilik, suikast ve ölüm gibi mekaniklere olanak sağlamasıyla öne çıkıyor. gibi çeşitli unsurlarla.

Persia Prensi

Assassin’s Creed ile ilgili bir liste yaparken Prince of Persia’dan bahsetmemek ayıp olur. Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen TPS aksiyon oyunu Assassin’s Creed’in ebeveyni diyebileceğimiz bir seridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu