Haber

İstiklal Caddesi’ndeki Patlama Nedeniyle Ekrem İmamoğlu’nu Suçlayan Hesaba Gelen Tokat Gibi Yorumlar

Bugün akşam saatlerinde İstanbul’da bulunan İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana geldi. Patlamada birinci belirlemelere nazaran 6 kişi hayatını kaybetti, 53 kişi de yaralandı. Birçok gelişmenin yaşandığı olayın akabinde toplumsal medyada birtakım şahıslar İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nu suçlayan paylaşımlar yaptı. Bir Twitter hesabı da patlamadan İmamoğlu’nu sorumlu tuttuğu paylaşımıyla reaksiyonların odağı oldu.

Bugün akşam saatlerinde İstanbul Beyoğlu’nda bulunan İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. Yaşanan bu patlamada Birinci belirlemelere nazaran ne yazık ki 6 kişi hayatını kaybetti, 53 kişi de yaralandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim’deki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, 6 ölü ve 53 yaralı olduğunu belirtti. Erdoğan, “Burada bir terör kokusu var. Bir kadının bu olayda rol oynadığı şüphesi var. İncelemeler devam ediyor” dedi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini bildirdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama sonrası ortaya çıkan manzaralara ait toplumsal medya platformlarında bant daraltma uygulaması yapıldığını duyurdu.

Bu gelişmelerin yanı sıra toplumsal medya platformlarında da bir kaos oluştu. Yanlış bilgiler ve bugüne ilişkin olmayan imajlar kuşkusuz ışık süratiyle her olayda olduğu üzere yayıldı.

Bunların dışında ise “Ebabil Harekâtı” isimli hesap İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nu patlamadan sorumlu olmakla suçladı. Bu hesaba nazaran patlama banklar ve çöp kovaları nedeniyle olmuş…

Sosyal medya kullanıcıları da bu hesabı yönetenlere ağzının hissesini verdi. Paylaşıma yansılar yükseldi.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu