Haber

İsrail’de Elektrikli Araç Satışlarında Çin Markaları Birinci Sırada

KUDÜS, 4 Eylül (Xinhua) — 2023’ün ilk sekiz ayında İsrailTürkiye’de elektrikli araç (EV) satışlarında Çinli markalar birinci sırada yer aldı.

İsrailOtomobil İthalatçıları Birliği’nin Pazar günü yayınladığı verilere göre Çinli otomobil üreticisi BYD, İsrail Yılın en çok satan elektrikli araç markası oldu. Bu dönemde BYD, crossover SUV modeli Atto 3 başta olmak üzere toplam 12.168 adet araç satışı gerçekleştirerek liderliğe ulaştı.

BYD ayrıca İsrailHem benzinli hem de elektrikli otomobillerin yer aldığı genel otomobil satış sıralamasında bir basamak yükselerek dördüncü sıraya yükseldi.

Bir diğer Çinli otomobil üreticisi Geely Auto Group ise aynı dönemde toplam 5.581 adet Geometry C kompakt crossover sattı. İsrailElektrikli araç satışlarında ise ikinci sırada yer aldı.

ABD’li otomobil üreticisi Tesla, 4.948 elektrikli otomobil satarak üçüncü sırada yer alırken, onu 3.879 otomobille Güney Koreli Hyundai Motor takip etti.

İsrail pazarına 2022 sonlarında giren Çinli otomobil üreticisi Chery Car Company, benzinli otomobil satışları açısından 9.820 otomobil satışıyla yedinci sırada yer aldı.

Kaynak: Xinhua / Araba

narliderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu