Teknoloji

iPhone 14 Pro ile iPhone 15 Pro’nun çerçeve kalınlıkları arasındaki fark ilk kez bu kadar net ortaya çıktı

Apple’ın iPhone 15 serisini yaklaşık bir ay içerisinde tanıtması bekleniyor. Tüm modellerin Dynamic Island kısmına sahip olması beklenirken, iPhone 15 Pro versiyonlarının ultra ince çerçeveye sahip olacağı söyleniyor. Ve şimdi, Koreli bir blog Naver’da iPhone 14 Pro ile iPhone 15 Pro arasındaki orta çerçeve farkını vurgulayan bir karşılaştırma görseli yayınladı.

Apple’ın 2.17mm çerçeveden 1.55mm çerçeveye geçmesi kağıt üzerinde çok büyük bir fark gibi görünmeyebilir ancak iki telefonun yan yana karşılaştırılması tasarım merkezindeki büyük farkı ortaya koyuyor. Son sızıntılar, bunun Apple’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde çerçevesiz bir iPhone tanıtma hedefine yönelik bir başka adım olduğunu gösteriyor.

Apple’ın 2027’ye kadar iPhone için yol haritası hakkında büyük bir Apple sızıntısına göre, Cupertino teknoloji devi Ekranın arkasında hem TrueDepth hem de kamera sensörleri bulunan çerçevesiz bir iPhone’u dört yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

Samsung, şirketin amiral gemisi Galaxy S telefonlarından bazılarında kavisli kenarlı bir ekran sunarken, Apple, iPhone’un düz ekranını ve köşeli tasarımını korumak istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu