Haber

İnternet Kafelerde Hırsızlık Olayları Artıyor

4 şüpheli, ÜMRANİYE’deki internet kafeye girerek dakikalar içinde piyasa değeri yaklaşık 400 bin lira olan 17 bilgisayar kasasını çaldı. Şüphelilerin bilgisayar kasalarını araçlarına yükledikleri anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken, aynı şüphelilerin Kağıthane’deki bir internet kafeden de 11 bilgisayar çaldığı öğrenildi. İşletme sahibi Ozan Taştekin, “Aynı şüpheliler geçtiğimiz hafta içinde aynı araçla ancak farklı plakalarla 4 internet kafeyi daha soydular.”

Olay, 12 Kasım Pazar günü Atatürk Mahallesi’ndeki bir internet kafede meydana geldi. İddiaya göre, saat 04.00 sıralarında araçla gelen 4 şüpheliden 3’ü araçtan inerek internet kafe önünde beklemeye başladı. Şüpheliler daha sonra araçtan aldıkları levye ile kepengi kaldırarak, kapının camını kırarak araca girdi. Çalan alarma ve yoldan geçenlere aldırış etmeyen şüpheliler, dakikalar içerisinde 17 bilgisayar kasasını çaldı. 400 bin lira değerindeki bilgisayar kasalarını çalan hırsızlar, geldikleri araçla olay yerinden kaçtı.

Öte yandan aynı şüphelilerin 11 Kasım Cumartesi günü saat 05.00 sıralarında Kağıthane’deki bir internet kafeye girerek 11 bilgisayar kasasını çaldığı da öğrenildi.

3 DAKİKADA 400 BİN LİRALIK HIRSIZLIK KAMERAYA YAKALANDI

Dakikalar içinde internet kafeye girerek piyasa değeri yaklaşık 400 bin lira olan bilgisayar kasalarını çalan şüpheliler, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde şüphelilerin kepenkleri söktükten sonra camı kırarak iş yerine girdikleri görülüyor. Yoldan geçenlere aldırış etmeyen şüpheliler, çaldıkları bilgisayar kasalarını geldikleri araca yüklüyor. Aynı şüphelilerin Ümraniye’de ve Kağıthane’deki bir başka internet kafede yaptıkları hırsızlıklar da güvenlik kameralarına yansıdı. Olayla ilgili polis soruşturması devam ediyor.

“AYNI ŞÜPHELİLER AYNI ARAÇLA, FARKLI PLAKALARLA SOYGUN GERÇEKLEŞTİRDİ”

İşletme sahibi Ozan Taştekin, “Toplamda 4 kişi var. Biri yolu izliyor, biri arabanın içinde, diğer ikisi de kepenkleri kaldırdıktan sonra kapının camını kırarak içeri giriyor. 17 bilgisayar kasasını markete yüklüyorlar” dedi. Fiyatı 400 bin lira olan araçlarına binip buradan kaçıyorlar. Alarm da çalıyor ve yoldan çıkıyorlar.” Geçenlerde başkaları da vardı ama onları görmezden gelip 3 dakika içinde hırsızlığı yaptılar. Buradan çıktıktan bir saat sonra 7-8 kilometre ötedeki başka bir internet kafeye girip hırsızlık yaptılar. Aynı şüpheliler, aynı araçla farklı bir mahallede soygunu gerçekleştirdi. Şüpheliler geçtiğimiz hafta farklı ilçelerde araç plakalarını değiştirdi. “Aynı araçla soygun yaptılar” dedi.

tutakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu