Haber

İnegöl Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri Görevlerini Tamamladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere AFAD Yerel Güçlendirme Grubu olarak bölgeye gönderilen İnegöl Belediyesi çalışanları çalışmalarını tamamlayarak İnegöl’e döndü.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem 11 ilde büyük yıkıma neden oldu. Depremin ardından ülke genelinde seferberlik ilan edilirken, depremzedeler için toplanan arama kurtarma ekipleri ve insani yardımlar 70 ilden deprem bölgesine ulaştırılmaya başlandı. İnegöllü hem siviller hem de İnegöl Belediyesi çalışanları arama kurtarma çalışmaları için sarsıntı bölgesine sevk edildi.

İLK EKİP MALATYA’YA GÖNDERİLDİ

AFAD tarafından arama kurtarma ve ilk yardım eğitimi verilen İnegöl Belediyesi’nin 30 çalışanı, depremin ardından hızla göreve çağrıldı. Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarından oluşan 30 kişilik AFAD yerel destek grubu ilk olarak Malatya’da görevlendirildi. Malatya’da ilk bir hafta enkaz altında arama kurtarma çalışmalarına katılan grup, daha sonra dinlenmesi için İnegöl’e gönderildi.

2. EKİP HATAY’A GİDİYOR

AFAD yerel takviye timinden İnegöl Belediyesi çalışanları da olan 30 yeni işçi, arama kurtarma çalışmalarının ikinci haftasında AFAD tarafından Hatay’a görevlendirildi. Geçen hafta bölgeye giden ekipler, bir haftalık çalışmalarını tamamladı. Belirtilen bölgelerde arama kurtarma çalışmaları sona eren ekipler, İnegöl’e döndü.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

cayajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu