Teknoloji

Heyecanlı tartışma… Pasaport yerini kalp atışına bırakacak!

Her geçen gün gelişen teknoloji, insanların fikirlerinin uç noktalarını da üst seviyelere çıkarıyor. Bu noktada şirketler, teknolojinin kendi alanlarında nasıl değişeceğine dair bazı varsayımlarda bulunuyorlar.

PASAPORTUN YERİNE KALP ATIŞI İMZASI OLACAK

asyJet’in 2070 Gelecek Seyahat Raporu, sorunsuz bir güvenlik denetimi deneyimi için ihtiyacınız olan tek şey. bir kalp atışına sahip olacaksın tahmin ediyor. Uzmanlar, gelecekte bir kişinin kimliğini kontrol etmek için yolcuların bilgilerinin yanı sıra biyometrik bilgileri de kullanır. her kişiye özel kalp atışı imzalarıkullanılacağını iddia ediyor.

Ayrıca rapora göre uçak koltuklarının kişinin vücut şeklini uyumlu hale getirebileceğine ve optoelektronik uçuş eğlencelerinin içeriklerinin doğrudan yolcuların gözlerine aktarılabileceğine inanıyorlar. Hepsi bununla da sınırlı değil; tek dilli işitme cihazı, diğer dilleri gerçek zamanlı olarak çevirecek ve ‘dil engeli’Dönemin eskiye bırakılacağı öngörülmektedir.

ŞAŞIRTICI BİR KONSEPT

Gideceğiniz yere vardığınızda sizi özel bir otel konaklaması bekliyor olacak. Uzmanlar, konukların istedikleri yatak sertliğini, oda sıcaklığını ve ortam müziğini seçmelerine olanak tanıyan akıllı odaların piyasaya sürülmesini bekliyor. Ayrıca 3D baskı alanındaki gelişmeler sayesinde valizsiz gelebileceksiniz; çünkü geldiğinizde ihtiyacınız olan kıyafet ve eşyaların çıktısını almanız ve döndüğünüzde geri dönüşüm kutusuna atmanız yeterli olacaktır.

Geliştirilmiş VR kulaklıkların tıbbi rehberleri gereksiz kılacağı, turistlerin dokunsal giysiler ve VR kulaklıklar kullanarak zamanda geriye yolculuk yaparak tarihi mekanları deneyimleyebilecekleri ve tüm eğlenceli içerikleri öğrenebilecekleri iddia ediliyor.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu