Haber

HAK-İŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı

HAK-İŞ Genel Lideri Mahmut Arslan, Türkiye ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığını belirterek, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Birinci Meclisin tüm kurucu üyelerini minnet ve şükranla andıklarını söyledi.

Arslan yaptığı yazılı açıklamada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Millet iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de açılarak milletin egemenliğini ilan ettiğini hatırlatan Arslan, şunları kaydetti:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı millet olarak büyük bir gururla kutluyoruz. Milletimizin ortada ve bütünlük içinde var olma çabası, Türk Milleti’nin kuruluşu ile taçlandırılmıştır. 103 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde TBMM’de Milli Mücadele’ye öncülük etmiş, milli mücadeleyi kazanmış büyük bir imparatorluğun kalıntısı olmanın doğal sonucu olarak ortaya çıkan toplumsal farklılıklarımıza rağmen büyük devletlerin temelleri atılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, ‘Türkiye’ ortak paydasında birleşerek atılmıştır.

“Deprem sonrası milli seferberlik ruhuyla yardıma koştuk”

Birinci Meclisin temel özelliğinin “vatanseverlik” ortak paydasına dayanan birlik ve beraberlik ruhu olduğunu vurgulayan Arslan, “Milletimiz de aynı ruh ve iradeyle hareket etmiş, milli seferberlik ruhuyla yardıma koşmuştur. Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremin ardından yaraları sarmak amacıyla. değerlendirmesini yaptı.

Arslan, yaraların sarılması için çaba sarf edilirken bir yandan da ekonomik kalkınma ve kalkınma yolunda değerli adımlara ihtiyaç olduğuna değindi.

“Milletimizin elde edilen kazanımları geriye götürmeyeceğine inanıyoruz”

Arslan yaptığı açıklamada, kamuda çalışan 700 bin işçiyi ilgilendiren Kamu Çerçeve Protokolü sözleşmelerinin kamuoyunun beklentileri dikkate alınarak bir an önce sonuçlandırılmasını talep ederek, Cumhurbaşkanlığı’nın tarihi önemine dikkat çekti. ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri 14 Mayıs’ta yapılacak.

Arslan, “Milletimizin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile elde edilen kazanımların geriye gitmesine izin vermeyeceğine inanıyoruz. Bu nedenle 14 Mayıs seçimleri sıradan bir seçim olmaktan çıkmıştır. Çünkü bu seçim istikrarı, kardeşliği, barışı sağlayacaktır. terörün yeniden ortaya çıkması ve Türkiye’yi geri alma çabalarına karşı güvenlik ve güvenlik, güven ortamının devamının tam ortasında olacaktır.” ifadesini kullandı.

Arslan, milletin ülkenin geleceği, istikrarı, huzuru ve güvenliği konusundaki engin iradesini göstermek için 14 Mayıs’ta sandık başına gideceklerini, Türkiye üzerinden hesap yapanların oyunlarına izin vermeyeceklerini bildirdi.

“Milletimizin, müstakbel ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlar, ilk TBMM’nin kurulmasına destek veren kurucularımıza minnet ve şükranlarımızı sunarız. Gazi Meclis’te göreve başlamış, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Meclis’in kurucu üyelerine teşekkür ediyor, sizleri saygıyla anıyor, rahmet diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu