Ekonomi

Ethereum, 33 milyar doların kilidini açmak için hazırlanıyor

Piyasa değeri açısından Bitcoin’den sonra ikinci sırada yer alan Ethereum’da yazılım güncellemesi ile yatırımcılar blok zincirine kilitledikleri 33.7 milyar dolarlık Ethereum’u getiri ile çekebilecekler.

Ethereum’a yatırım yapan yatırımcılar, son üç yıldır cüzdanlarında depozito olarak tuttukları ve ağda kilitli tuttukları 33,7 milyar dolarlık Ethereum piyasa değerini, bu hafta içinde yapılması planlanan Shapella adlı bir yazılım güncellemesi ile çekebilecekler. Ethereum blok zinciri.

Artık blok zincirinde kilitli olmayacak

Söz konusu güncellemenin ardından 2020 yılından bu yana karşılığında stake edilen Ethereum artık blok zincirinde kilitli kalmayacak.

Ethereum’un yaklaşık yüzde 15’i, piyasa değeri 33.73 milyar dolar olan kripto para zincirinin operasyonlarını desteklemek için cüzdanlarda kilitli durumda.

Staking adı verilen kilitleme işlemi, tutulan tedbire karşılık olarak zaman içinde belirli oranlarda kazanılan bir ödül kripto para birimidir.

Öte yandan Ethereum fiyatı son 24 saatte %3’ün üzerinde değer kazanarak 1.920 dolar seviyesine ulaştı. Piyasa değeri 231 milyar doları aştı.

haber-tatvan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu