Haber

Enkaz altında kalan 4 kişilik aile tırnaklarıyla kazdıkları çukurdan sağ kurtuldu.

HATAY’da 4 katlı binanın enkazı altında kalan 4 kişilik aile, buldukları çukuru tırnaklarıyla genişleterek kendi imkanlarıyla çıkmayı başardı. Yaklaşık 4 saat sonra enkazdan çıktıklarını ifade eden Adnan Turunç (58), “Telefonun ışığıyla enkazda etrafa bakmaya başladık. Bir delik olduğunu anladık. Temizleyerek deliğe ulaştık. Önümüze moloz çıktı. Çukuru çivilerimizle genişlettik” dedi.

Kahramanmaraş’ta depremin vurduğu Hatay’da Adnan Turunç ve eşi Gülcan (47) ile çocukları Selen (24) ve Barancan Turunç’un (16) yaşadığı 4 katlı bina yıkıldı. 1. katta oturan aile enkaz altında kaldı. Cep telefonu feneriyle çıkış arayan aile, bir delik fark ederek tırnakları ve elleriyle büyüttü. 4 kişilik aile enkazdan 4 saat sonra kendi imkanlarıyla kurtuldu. Bir köye sığınan ve AFAD koordinasyonunda Denizli’ye getirilen aile, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurduna yerleştirildi.

Depremde 20’den fazla yakınını kaybeden Adnan Turunç, “Deprem sırasında çocuklarım salonda biz yatak odasındaydık. Çocuklarım korkup yanımıza geldi. Biz de birbirimize sarılıp bekledik. Sarsıntı bitmek üzere o an ev üstümüze çöktü deprem durdu kızım altta oğlum ben 2 çocuğumun üstündeydim nefes alamadık sonra eşimin cep telefonu çaldı.telefonu bulup fenerini yaktı.üst üste geldiğimizi görünce biraz kızımı sonra oğlumu çekti.rahat nefes almaya başladık.bağırdık ama kimse ses çıkarmıyordu. Enkazın içinde telefon ışığı ile etrafa baktık.Çıktık.Bir delik olduğunu anladık.Önümüzdeki molozları temizleyerek deliğe ulaştık.Enkaza çarptık ve tırnağımızla deliği genişlettik. ve yaklaşık 4 saat sonra canlı çıkmayı başardık.Fakat dışarıda yağmur yağıyordu ve soğuktu.Pijamalarımızı giymiştik. yağmurdaydık. Sonra AFAD yardım etti. , Denizli’ye geldik. Sağlık sorunlarımızla ilgilenip iş arayacağız. Hayatımıza devam etme. Oynamamız lazım’ dedi. ‘BEŞİKTAŞ’IN MAÇLARI NE OLACAK’

Kafasından yaralanan ve sol kolunu kıran lise öğrencisi Barancan Turunç, “Bütün hayatımız enkaz altında geçti, yeni bir hayat kurmamız gerekiyor. Ben güçlü bir Beşiktaş taraftarıyım. Ben altındayken. Enkaz, zaman geçmedi ve acı çekiyordum. Enkaz altındayken bile sıra Beşiktaş’tı. Maçlar nasıl olacak? Bundan sonra maçları nasıl izleyeceğiz?’ soruyordum” dedi.

haber-basaksehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu